• تاریخ خبر : سه شنبه ۰۸ مرداد ۱۳۹۸
  • ساعت ۱۶:۳۳

آغازعملیات اجرایی پروژه اکو کمپ وسافاری حصار گلی باحضور معاون‌رییس جمهور؛ منتظرسافاری و اقامت در هتل کویری درجنوب شرقی پایتخت باشید


عملیات اجرایی یکی از بزرگترین اکو کمپ وسافاری های خاورمیانه امروز  حضوردکترمحمدباقرنوبخت معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه،
نمایندگان مجلس شورای اسلامی، دکترمحسنی استاندار تهران ،کاغذلوفرماندار ورامین وجمعی ازمدیران کل پایتخت در پیشوا ورامین آغاز شد.

آناهید نیوز_اکوکمپ و سافاری حصارگلی که نام آن بدلیل نزدیکی با روستایی به همین نام انتخاب شده در زمینی به وسعت ۲۰۰ هکتار و با سرمایه بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان در سه فاز به بهره‌برداری خواهد رسیدوموجب اشتغال ۴۰۰نفربطور مستقیم وغیرمستقیم خواهدشد.

 

 

 

 

6014FD09-4252-4182-BDA6-9E905DB2C097
محمدباقرنوبخت،معاون رییس جمهوردر مراسم گلنگ زنی امادگی خود را
برای پیگیری مسایل زیرساختی مورد نیاز پروژه گردشگری مذکوراعلام‌کرد و‌گفت:در این خصوص دستورات لازم به مراجع زیربط ابلاغ کرد وحمایتهای لازم نیزبعمل خواهدامد.

حسین کاغذلو،فرماندار ورامین در این مراسم اظهارداشت: این پروژه به دلیل نزدیکی یک ساعته به پایتخت، از بازار ۱۴ میلیون نفری جمعیت استان تهران برخوردار می شود و می تواند گامی بزرگ در توسعه صنعت گردشگری و نیز توسعه متوازن مناطق جنوبی شهرستان ورامین و جوادآباد محسوب می شود.

فاز اول این پروژه اکوکمپ کویری گردشگری که شامل فضای اقامتی برای بیش از یکصد نفرو فضای رستوران، ایجاد فضاهای تفریحی و ورزشی طبیعی متعدداست که تا بهار سال ۹۹ به بهره برداری خواهد رسید، سرمایه گذار ومجری پروژه مذکور شرکت توسعه گردشگری پارس سپنتا است.

باحمایت وهمکاری هلدینگ گردشگری مارکوپولو این اکو کمپ به بهره برداری خواهدرسید است.
درفاز دوم و سوم اکو کمپ وسافاری حصار گلی امکاناتی چون هتل کویری، رستوران سنتی، شربت خانه،حمام ایرانی،دهکده اقلیمی، مزرعه کشاورزی، مزرعه گل و پیست سافاری و…احداث خواهد شد
یادآور می شود ، شهرستان ورامین بیش از ۲۵۰ اثر تاریخی و گردشگری را در خود جای داده است که حدود ۸۰ اثر به ثبت ملی رسیده که دارای جاذبه های خاصی برای گردشگران است.
آب انبار حصار گلی، تپه شغالی، تپه سفالین پیشوا،مسجد جامع ورامین، روستای خاوه، تالاب بند علیخان، یخچال حصار کوچک و..از جمله جاذبه های تاریخی و فرهنگی ورامین است.
قرارگرفتن این اکوکمپ بزرگ کویری در نزدیکی پارک ملی کویر و منطقه حفاظت شده کویر و همچنین کاروانسرای قصر بهرام ،عین الرشید و دیر گچین یکی از پتانسیل های برجسته این منطقه برای توسعه اکو توریسم است.
یوزپلنگ آسیایی، پلنگ ایرانی، گرگ، کفتار راه‌راه، گربه شنی، روباه قرمز، روباه شنی، جبیر، کل‌وبز، قوچ ومیش، شغال، سیاه‌گوش موش دوپا، بزمچه، عقاب طلایی، درنا، گربه شنی و…. از جمله گونه هایی حیات وحش در پارک ملی کویر است که می توان به آن اشاره کرد.
یادآور می شود، اکو کمپ حصار گلی در راستای مسئولیت اجتماعی و به عنوان نذر در طبیعت درمحدوده کویرمرکزی وپارک ملی کویر ۱۰برکه وابشخور برای پرندگان مهاجر و حیات وحش با همکاری محیط زیست احداث می کند.

 

 

 

 

6C9976F6-2E24-42B7-8654-31291790AC9D


برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
" باسپاس از اظهار نظر شما دیدگاه و نظرات ارسالی پس ازتایید در وب سایت آناهیدنیوز قرارخواهد گرفت. پیام های غیرمرتبط و یا مطالبی که در آن شئونات اخلاقی رعایت نشده باشد، منتشرنمی شود."