• تاریخ خبر : دوشنبه ۰۵ شهریور ۱۳۹۷
  • ساعت ۱۲:۱۵

آمادگی مجمع گفتگو های همکاری اسیا برای توسعه گردشگری ایران


دبیر کل مجمع گفتگوهای همکاری اسیا گفت:این مجمع امادگی کمک رسانی به ایران‌را دارد تا گردشگری را توسعه بدهد تا همگان از مزایای ان بهره مند بشوند

آناهید نیوز-در این برنامه دبیر کل مجمع گفتگوهای همکاری آسیا ACD گفت: اکنون گردشگری به عنوان یکی از موتورهای محرک رشد اقتصادی در جهان شناخته می شود و برای کشورهای در حال توسعه در آسیا، صنعت گردشگری منبع مهمی برای درآمدزایی و ارز آوری خارجی تبدیل شده است.

وی افزود: در صنعت گردشگری فرصتی را برای اشتغال زایی محلی، توزیع درآمد، توسعه زیرساختها و کاهش فقر فراهم کرده است. علاوه بر مزایای اقتصادی، گردشگری توانسته مزایای اجتماعی فراوانی را به همراه بیاورد.

باندیت لیمچون گفت: صنعت گردشگری نه تنها باعث افزایش درآمد می شود بلکه می تواند تصویر مثبتی از مردم را به گردشگران خارجی ارائه دهد. مجمع گفتگوهای آسیا آماده کمک رسانی و همکاری با ایران است تا این صنعت بتواند گردشگری را توسعه دهد و مسئولیت پذیر کند و ۳۴ کشور عضو را به یکدیگر متصل کند.

باندیت لیمچون خاطرنشان کرد: ما تلاش می کنیم سرمایه گذاری و شراکت در توسعه گردشگری ایران را توسعه دهیم چون ایران به عنوان مهد تمدن دنیا مزایای باشکوهی دارد و پارسیان خوش مشرب هستند.  ایران با داستان ها و روایت های کهن پارسی می توان به عنوان مقصد جدید گردشگری به جهانیان معرفی شود.

دبیر کل مجمع گفتگوهای همکاری آسیا تصریح کرد: زیبایی و فرهنگ همدان در میان کشورهای عضو مجمع شناخته شده است.

وی اظهار داشت: در جریان اجلاس مجمع گفتگوهای همکاری آسیا که مهرماه در تهران برگزار می شود، ممکن است هیئت های عضو بازدیدی از جاذبه های همدان نیز داشته باشند.

دبیر کل مجمع گفتگوهای همکاری آسیا گفت: با این همایش بین المللی که در همدان در حال برگزاری است مردم جهان همدان را خواهند شناخت. امیدواریم همدان به عنوان تصویر جدیدی از ایران شناخته شود


برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
" باسپاس از اظهار نظر شما دیدگاه و نظرات ارسالی پس ازتایید در وب سایت آناهیدنیوز قرارخواهد گرفت. پیام های غیرمرتبط و یا مطالبی که در آن شئونات اخلاقی رعایت نشده باشد، منتشرنمی شود."