• تاریخ خبر : جمعه ۲۹ خرداد ۱۳۹۴
  • ساعت ۱۶:۰۶

اقتتاح خانه هنرمندان خوش ذوق نطنزی


محمد حسین دهقانی معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان در حاشیه اقتتاح خانه صنایع دستی نطنز اظهار داشت: شهرستان نطنز به جهت پیشینه تاریخی که دارد، مهد صنایع دستی و هنرهای سنتی بوده و همواره شاهد هنرنمایی هنرمندان خوش ذوق و مبتکر این شهر در رشته های مختلف از جمله سفال و سرامیک، خراطی، بافته ها و نستاجی سنتی و غیره بوده ایم.

 

dd71c75250bf6e6aaae1572765535c6b3cf5bfcc

 

وی افزود: اداره میراث فرهنگی با همکاری هنرمندان و صنعتگران این زمینه به دلیل جایگاه شهرستان نطنز در حوزه صنایع دستی بر آن شد مجموعه خانه صنایع دستی نطنز را در هفته گرامی داشت صنایع دستی افتتاح نماید و امیدواریم این مکان مرکزی برای تولیدات ارزشمند و هنری هنرمندان رشته ای مختلف این شهر باشد.

دهقانی تاکید کرد: یکی دیگر از برنامه ها، معرفی روستای ابیانه نطنز به عنوان روستای هدف صنایع دستی است. روستای ابیانه با پیشینه تاریخی و همچنین ظرفیت و پتانسیلهای موجود می تواند هدف صنایع دستی باشد.

وی در گفتگو با وبسایت شهرداری نطنز خاطرنشان کرد: صنایع دستی شهرستان نطنز نیاز به توجه بیشتر مدیریت شهری دارد.

معاون صنایع دستی استان ضمن تشکر از تعامل و همکاری شورای اسلامی شهر و شهرداری نطنز با اداره میراث فرهنگی بیان کرد: با توجه به جایگاه خاص نطنز در حوزه گردشگری و محدودیتهای اداره میراث از لحاظ منابع مالی می طلبد این تعاملات با سایر ادرات تقویت شود.

وی در پایان با اشاره به اینکه پارک سرچشمه سرابان یکی از مقاصد گردشگری نطنز است خواستار شد: اگر در کنار این مکان، بازارچه ای یا نمایشگاهی دائمی ایجاد شود و در اختیار هنرمندان نطنز قرار گیرد، می توان کمک ارزشمندی به صنایع دستی شهر نمود. صنایع دستی شهر نطنز بیش از پبش نیازمند همکاری و مساعدت ادارات شهرستان است.

 

mosque-jame-133www-arisnasr-ir_


برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
" باسپاس از اظهار نظر شما دیدگاه و نظرات ارسالی پس ازتایید در وب سایت آناهیدنیوز قرارخواهد گرفت. پیام های غیرمرتبط و یا مطالبی که در آن شئونات اخلاقی رعایت نشده باشد، منتشرنمی شود."