• تاریخ خبر : سه شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۴
  • ساعت ۰۸:۱۵

اهدا نشان طلایی پسته به سفرا در پایتخت اشکانیان


استاندار سمنان در دومین جشنواره پسته ایران در دامغان، نشان طلایی پسته ایران را به سفرای تاجیکستان و یمن در ایران اهدا کرد.

سفیر تاجیکستان در ایران در مراسم افتتاح جشنواره پسته از برگزاری این جشنواره و آئین شکرگزاری پسته در دامغان قدردانی کرد.

 

ppppp copy

 

نعمت الله امام زاده با اشاره به اینکه همکاری نزدیک بین ایران و تاجیکستان از زمان استقلال این کشور به وجود آمده است، گفت: در سفر رئیس جمهور ایران به تاجیکستان دستاوردهای ارزنده ای به خصوص در بخش کشاورزی حاصل شد.

وی با بیان اینکه مردم تاجیکستان به شعرای ایرانی علاقمند هستند، افزود: در تاجیکستان سمپوزیوم های متعددی در زمینه معرفی شاعران فارسی زبان برگزار می شود.

امام زاده ابراز امیدواری کرد: برنامه های هفته فرهنگی تاجیکستان در ایران و ایران در این کشور برگزار شود.

سفیر تاجیکستان در ایران با بیان اینکه به زودی رئیس جمهور تاجیکستان به ایران سفر می کند، گفت: در این سفر در بخش های مختلف تفاهم نامه امضا می شود.

وی به وجود هفت هزار هکتار باغ پسته در تاجیکستان اشاره کرد و افزود: اندازه پسته های تاجیکستانی نصف پسته های دامغان است.

وی ابراز امیدواری کرد: با انعقاد قرارداد با شرکتهای ایرانی، پرورش پسته در تاجیکستان توسعه پیدا کند.

برپایی بیش از ۵۰ غرفه عرضه محصولات و صنایع دستی دامغان و پسته این شهرستان در حاشیه برگزاری این جشنواره و اجرای موسیقی توسط گروه های مطرح کشوری، برگزاری مسابقات فرهنگی، عکاسی و … از جمله برنامه های جشنواره ملی پسته در دامغان است.

در شهرستان دامغان ۱۴ هزار هکتار باغ پسته وجود دارد .

فاصله دامغان تا مرکز استان سمنان ۱۱۳ کیلومتر است.
دامغان (صد دروازه) از شهرهای باستانی و قدیمی ایران است که مرکز ایالت کومش بوده و مورخین این شهر را پایتخت اشکانیان می دانند. این شهرستان حدود ۸۰ هزار نفر جمعیت دارد.


برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
" باسپاس از اظهار نظر شما دیدگاه و نظرات ارسالی پس ازتایید در وب سایت آناهیدنیوز قرارخواهد گرفت. پیام های غیرمرتبط و یا مطالبی که در آن شئونات اخلاقی رعایت نشده باشد، منتشرنمی شود."