• تاریخ خبر : پنجشنبه ۰۹ آذر ۱۳۹۶
  • ساعت ۱۰:۵۸

ایران، مهمان ویژه نمایشگاه صنایع‌دستی میلان می شود


بیست‌ودومین نمایشگاه بین‌المللی صنایع‌دستی و هدایای میلان ۱۱ تا ۱۹ آذر در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی میلان با حضور ۱۲۰ کشور خارجی از ۵ قاره جهان در مساحتی بالغ بر ۱۵۰هزار مترمربع برگزار می‌شود.

 آناهید نیوز- به گفته معاون صنایع دستی کشور، نمایشگاه میلان، یکی از بزرگ‌ترین نمایشگاه‌های صنایع‌دستی جهان محسوب می‌شود و با دارا بودن بخش‌های متنوعی چون صنایع‌دستی، هدایا، غذاهای سنتی و سوغات با حضور ۲۹۰۰ شرکت خارجی به یکی از  پربازدیدکننده‌ترین نمایشگاه های صنایع‌دستی جهان در قلب اروپا تبدیل شده است.

 

 

صنایع دستی1

 

 

نامورمطلق به این که هنرمندان ایرانی فعال در رشته های مختلف در نمایشگاه میلان امسال مشرکت می کنند اشاره و بیان کرد: معاونت صنایع‌دستی با هنرمندان استان‌های مختلف کشور در رشته‌های متفاوتی چون زیورآلات سنتی، سفال و سرامیک، پته‌دوزی، سوزن‌دوزی، نقاشی پشت‌شیشه، چاپ باتیک، سراجی‌سنتی و… مشارکت دارد و از آنجا که این نمایشگاه، یکی از بزرگ‌ترین و مهم‌ترین رویدادهای اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی در زمینه صنایع‌دستی در جهان است، شرکت در آن به هنرمندان و صنعتگران ایرانی در جذب مخاطبان خارجی و ارتقای سطح کارهاشان کمک می کند.

معاون صنایع دستی کشور درگفتگو با مهر  با اشاره به این که، ایران، مهمان ویژه نمایشگاه صنایع دستی میلان است گفت: امسال جمهوری اسلامی ایران به‌عنوان مهمان ویژه این نمایشگاه در فضایی بالغ بر ۹۸۰ مترمربع با مشارکت شرکت‌های مختلف نسبت به عرضه سوغات ایرانی و فرش دستباف در این نمایشگاه می پردازد و این اتفاق خوشایندی برای ماست چراکه به دیده شدن صنایع دستی مان کمک می کند.


برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
" باسپاس از اظهار نظر شما دیدگاه و نظرات ارسالی پس ازتایید در وب سایت آناهیدنیوز قرارخواهد گرفت. پیام های غیرمرتبط و یا مطالبی که در آن شئونات اخلاقی رعایت نشده باشد، منتشرنمی شود."