• تاریخ خبر : پنجشنبه ۰۵ بهمن ۱۳۹۶
  • ساعت ۲۱:۴۲

ایرانی کوچک در قلب پایتخت


این روزها حال و هوای گردشگری در ایران بسیار پررنگ است. فعالان گردشگری کشور از گوشه و کنار ایران به تهران آمدند تا در نمایشگاهی با عنوان یازدهمین نمایشگاه گردشگری و صنایع وابسته به روایت زیبایی های ایران بپردازند.

آناهید نیوز_ نیلوفر منصوری. نمایشگاه گردشگری که یازدهمین دوره خود را تجربه می کند، از صبح روز سه شنبه سوم بهمن ماه فعالیت خود را با حضور علی اصغر مونسان، معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری؛ علی ربیعی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی؛ جبار کوجکی نژاد، رئیس کمیسیون گردشگری مجلس شورای اسلامی؛ محمد محب خدایی، معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری؛ و دیگر روسا، مدیران، کارشناسان و فعالان حوزه گردشگری آغاز کرد.

 

 

یازدهمین نمایشگاه گردشگری و صنایع وابسته (25)

 

این نمایشگاه، ایران کوچک شده ای است در قلب پایتخت. نمایشگاهی که زیبایی های ایران را از گوشه و کنار کشور در قالب رنگ های گوناگون در معرض دید قرار داده است. این نمایشگاه معجونی است از دنیای مدرن و سنتی که در کنار هم جذابیت خاصی برای مخاطبان دارد. به همین دلیل استقبال از نمایشگاه امسال نسبت به سال های گذشته بسیار خوب بوده است.

از یک سو شرکت‌ های خدمات مسافرتی، آژانس های هواپیمایی، سرویس‌ های رزرواسیون هتل و فروش تور با تمرکز بر برنامه های ویژه نوروز و تورهای مسافرت داخلی و خارجی با تخفیف های مناسب پررنگ تر جلوه کرده اند.

از سوی دیگر فعالان گردشگری و بومگردهایی که سالن های مختلف را به خود اختصاص داده اند، حضور دارند. در این سالن ها، غرفه ها و دکورهای زیبای روستایی با اجرای مراسم و آئین های سنتی خود، جذابیت های زندگی عشایری و روستایی را به نمایش گذاشته اند. سالن ۳۸ یکی از این سالن هاست که در حجم انبوهی از غرفه های بومی و محلی غرق شده است. مردان و زنانی با رنگین کمانی از لباس های محلی که با رویی گشوده به معرفی سوغات و صنایع دستی و اماکن گردشگری می پردازند. در بیشتر غرفه ها، صدای ساز و آواز به همراه اجرای رقص محلی توجه بسیاری از بازدیدکنندگان را به خود جلب می کند.

در محوطه بیرونی نمایشگاه هم سیاه چادرها و کپرهایی تعبیه شده اند که با عبور از مقابلشان، بو و طعم انواع غذاهای سنتی، نان های محلی و خوراکی های خوش رنگ و لعاب و گیاهان دارویی هر بازدیدکننده ای را به سوی خود مجذوب می کند.

به جرات می توان گفت؛ نمایشگاه بین المللی تهران این روزها بیشتر حال و هوای روستایی و عشایری گرفته است و مردان و زنان پاک و زحمتکشی را نشان می دهد که هم در چرخه اقتصاد، نقش بی بدیلی دارند و هم در دفاع از فرهنگ و آئین این مرز و بوم حضوری فعال دارند.

‎جامعه هدف در این نمایشگاه آحاد مردم به ویژه جامعه شهری، تولیدکنندگان، مصرف کنندگان، سرمایه گذاران، اصناف و تجارند که در کنار شناسایی امکانات و ظرفیت های کشور در زمینه گردشگری و هتلداری به شناسایی مشکلات، موانع و نقاط ضعف موجود در این حوزه، می پردازند و می توانند با بهره گیری از ظرفیت های موجود چرخ اقتصاد کشور را به گردش درآورند و از این صنعت درآمدزایی داشته باشند.

برای بازدید از این نمایشگاه تا فردا فرصت دارید.


برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
" باسپاس از اظهار نظر شما دیدگاه و نظرات ارسالی پس ازتایید در وب سایت آناهیدنیوز قرارخواهد گرفت. پیام های غیرمرتبط و یا مطالبی که در آن شئونات اخلاقی رعایت نشده باشد، منتشرنمی شود."