• تاریخ خبر : یکشنبه ۰۷ آذر ۱۳۹۵
  • ساعت ۰۸:۳۲

باغ وحش ارم ؛ میزبان حیوانات جدید


رابطه ی انسان وحیوان بسیار نزدیک است حتی مشهور است میگویند اولین حیوانی که اهلی شد و به انسان در بقا کمک کرد ، سک است ، پس باید به حیوانات هم احترام گذاشت چون حیوان موجودی جاندار است. امروز سفر نیم روزه ی ما به مجموعه ی ارم است ، که باغ وحشی زیبا در دل آن نهفته است.

آناهیدنیوز ـ مجموعه ی ارم شامل؛ شهر بازی، باغ وحش، موزه ی پول و تالار عروسی است، بی مقدمه با دادن هزینه ی ۶۰۰۰ تومان هزینه ی ورودی برای دیدن باغ وحش مناظری را میبینید که شاید تا به حال ندیده اید. البته اگر مسیر باغ وحش را بخواهید با اتومبیل بروید باید تقریبا هزینه نسبتا زیادی را به پارکینگ اختصاص دهید. بگذریم، بعد از ورود به باغ وحش مجسمه ای از یک کانگورو توجه شما را به خود جلب میکند که کودکان در آن مینشینند و عکس یادگاری میگیرند، بعد از گذشتن از این مجسمه به قفس پرندگان زیبا میرسید که شاید اصلا تا به حال نظیر آن را ندیده اید .، بعد از این قفس به قفس مسمون ها میرسید، یکی از این میمون ها بسیار کهن سال است و حرکات جالبی از خود در می آورد، میمون دیگری بر روی تابی نشسته بود و خود را تاب مبداد و آنقدر مظلومانه نشسته بود که انگار کشتی هایش غرق شده بود، بعد از این قفس قفس هاس جدیدی که در پارک گذاشته شده شما را شوکه میکند به قفسی میرسید که در آن گور های ایرانی نگهداری میشود و یک شتر پیر کهنسال که واقعا زیباست این نوع شتر در ایران بسیار کمیاب است چون این نوع شتر دو کوهان دارد، در کنار این قفس، قفس دیگری وجود دارد که حیوان منحصر به فرد اروپایی در آن گذاشته شده است،نام این حیوان لاما است که جثه ای شبیه به شتر و اسب دارد، دیدن این حیوان بسیار روز شما را جذاب میکند من نظرم بر این است که اگر به باغ وحش رفتید این قفس را از دست ندهید، بعد از این قفس به قفس فیل ها میرسید که واقعا شما را به یاد کشور های شرقی از جمله هند و تایلند می اندازد، فیل ها گاهی خرطوم خود را نیز به سمت شما دراز میکنند بعد از گذشتن از این قفس ها به قفس پرندگانی از جمله پلیکان و فلامینگو میرسید که رنگ صورتی این فلامینگو ها شما را مجذوب خود میکند، بعد از گذر از اینجا به تونل خزندگان میرویم در این تونل شیشه ایی بین شما و خزندگان است، و این شما را هرگز نگران نمی‌کند که ممکن است یکی از آن ها بر روی شما بپرد، با خیال راحت به آنجا رفته و از قدم زدن از بین خزندگان لذت ببرید ، و مار های پایتون را از نزدیک ببینید . بعد  از این قسمت به قفس شیر ها و ببر ها میرسید که شما را مجذوب خود میکنند ، پس تا دیر نشده سفری کوتا داشته باشید به باغ وحش ارم ، برای رسیدن به این مکان زیبا سوار متور شده و در ایستگاه اکباتان ارم سبز پیاده شوید.

 

img_0483

 

 

img_0484

 

 

img_0486

 

 

img_0507

 

 

img_0524

 

 

img_0541

 

 

img_0534

 

 

img_0527

 

 

img_0546

 

 

img_0511

 

 

 

گزارش و عکس: آروین آبادی


برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
" باسپاس از اظهار نظر شما دیدگاه و نظرات ارسالی پس ازتایید در وب سایت آناهیدنیوز قرارخواهد گرفت. پیام های غیرمرتبط و یا مطالبی که در آن شئونات اخلاقی رعایت نشده باشد، منتشرنمی شود."