• تاریخ خبر : دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۷
  • ساعت ۱۰:۳۴

بخشنامه حقوق شهروندی در نظام اداری مراکز و تاسیسات گردشگری را ملزم به اجرای چه قوانینی کرده است


معاونت گردشگری سازمان میراث فرهنگی با صدور بخشنامه ای ۱۳ بندی موارد حقوق شهروندی در نظام اداری را به مراکز و تاسیسات گردشگری ،اقامتی،پذیرایی موظف به رعایت کرد؛ همچنین معاونین گردشگری استان ها را مسئول نظارت بر حسن اجرای آن شدند.

آناهید نیوز- در بخشنامه ای که به امضای محمد محب خدایی در آخرین روز های  سال گذشته  به تمامی مراکز اقامتی ، دفاتر خدمات مسافرتی و تاسیسات گردشگری ارسال شده است آمده است:

در راستای اجرای منویات ریاست جمهوری، تبصره ذیل ماده  ۱۵ تصویب نامه شورای عالی اداری با عنوان “حقوق شهروندی در نظام اداری” و مستند به بند ۳ مصوبه کمیته سلامت اداری و صیانت از حقوق مردم سازمان متنوع، موارد ذیل به منظور رعایت از سوی مراکز تاسیسات گردشگری و دفاتر خدمات مسافرتی و جهانگردی، هتل ها و مهمانپذیرهاو.. ابلاغ می گردد. معاونین گردشگری استان ها مسئولیت نظارت بر حسن اجرای این بخشنامه را به عهده دارند.

این بخشنامه در ۱۳ بند به تمامی مراکز و تاسیسات گردشگری ابلاغ شده است. در بند هایی از این بخشنامه آمده است:

اطلاع رسانی به موقع و استفاده از ادبیات محرتمانه، ارائه خدمت به موقع و توام با احترام متقابل میان ارکنان و مارجعین مراکز و تاسیسات گردشگری مجاز به مطالبه مدارک با اطلاعاتی اضافه بر آنچه در قوانین و مقررات پیش بینی شده از مراجعین نیستند.

اخذ هزینه ارائه خدمات در چارچوب  قوانین و مقررات با اعلام ریز هزینه با ذکر مستند قانونی به دریافت کنندگان خدمت

فراهم نمودن زمینه دسترسی به خدمات از طریق غیر حضوری و با استفاده از خدمات دولت الکترونیک با تضمین کیفیت، سرعت، امنیت و فن آوری های نوین.

جمع آوری اطلاعات شخصی افراد تنها در حد ضرورت و با استفاده از طریق وسایل قانونی بوده و اگر فردی اثبات کند که اطلاعات شخصی مربوط به او نادرست ، ناقص یا روزآمدنیست، باید نسبت به اصلاح اطلاعات اقدام و به منظور جلوگیری از سو استفاده از اطلاعات افراد برای اهداف و مقاصد دیگر تمهیدات لازم اندیشیده شود.

مراکز و تاسیسات گردشگری مجاز به استفاده از نظارت های الکترونیکی مغایر با حریم شخصی افراد نیستند.مگر بر مبنای  دلایل قوی، با احتمال ارتکاب فعالیت های مجرمانه در محیط کار( از قبیل سرقت، تخریب اموال، تامین بهداشت محل کار و کارکنان) بدیهی است در صورت ضرورت برای اعمال نظارت الکترونیکی  و نصب دوربین، باید مراتب را با هشدار  مکتوب و با استفاده از علائم قابل رویت به اطلاع مردم و مراجعین برسانند.

مردم حق دارند بر اساس اطلاعایت که مراکز و تاسیسات گردشگری در دسترس قرار می دهند یا منتشر می کنند، برنامه های خود را تنظیم کنند. چنانچه مراکزی برخلاف اطلاعاتی که قبلا اعلام کرده و آن اطلاعات مبنای تصمیمات و اقدامات مردم قرار گرفته،عمل نماید، باید پاسخگو باشند. اطلاعات باید در زمانی که نیاز به آن وجود دارد، ارائه شود به نحوی که مخاطبان فرصتمعقول برای واکنش و تصمیم گیری پس از آگاه شدن از آن را داشته باشند.

 

1

 

 

 

 

2

 

 

 

3

 


برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
" باسپاس از اظهار نظر شما دیدگاه و نظرات ارسالی پس ازتایید در وب سایت آناهیدنیوز قرارخواهد گرفت. پیام های غیرمرتبط و یا مطالبی که در آن شئونات اخلاقی رعایت نشده باشد، منتشرنمی شود."