• تاریخ خبر : یکشنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۵
  • ساعت ۰۹:۲۰

برترین موزه‌های انگلستان در سال ۲۰۱۶


فهرست نامزدهای نهایی بهترین موزه‌های انگلستان در سال ۲۰۱۶ میلادی اعلام شد

آناهید نیوز- پنج موزه انگلیسی به عنوان بهترین‌های سال ۲۰۱۶ معرفی شدند؛هنرمندان انگلیسی جایزه «ترنر» را دارند، نویسندگان «بوکر» را و موزه‌ها هم جایزه بهترین موزه سال را. این جایزه از سوی «آرت فاند» پشتیبانی می‌شود و به موسساتی تعلق می‌گیرد که طی یک سال گذشته از لحاظ “ابداع، دستاورد و تخیلات استثنایی” پیشرو بوده‌اند.

 

 

موزه2

 

این جایزه ۱۰۰ هزار پوندی از سال ۲۰۰۳ راه‌اندازی شده و عنوان گرانقیمت‌ترین جایزه هنری انگلستان را یدک می‌کشد. برنده این دوره جایزه موزه سال، ششم جولای در موزه تاریخ طبیعی لندن معرفی خواهد شد.

سال گذشته «ویت‌ورث» گالری هنری منچستر این جایزه را برد و سال ۲۰۱۳ پارک مجسمه «یورکشایر» برنده شد.

به گزارش بی.‌بی.سی، این جایزه به هنرهای زیبا محدود نمی‌شود. از برندگان سال‌های گذشته همچنین می‌توان به موزه ملی زغال «بیگ پیت» و گالری «عدالت» ناتینگهام اشاره کرد.

نامزدهای نهایی جایزه بهترین موزه انگلستان عبارتند از: «ژوپیتر آرتلند» در نزدیکی ادینبورگ؛ گالری هنری شهر «یورک»؛ موزه ذهن «بتلم» لندن؛ موزه «آرنولفینی» در بریستول؛ موزه «ویکتوریا و آلبرت» (V & A) لندن.

 

 

موزه

 


برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
" باسپاس از اظهار نظر شما دیدگاه و نظرات ارسالی پس ازتایید در وب سایت آناهیدنیوز قرارخواهد گرفت. پیام های غیرمرتبط و یا مطالبی که در آن شئونات اخلاقی رعایت نشده باشد، منتشرنمی شود."