• تاریخ خبر : پنجشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۵
  • ساعت ۰۸:۵۵

برترین موزه سال ۲۰۱۶ معرفی شد


جایزه ۱۰۰ هزار پوندی بهترین موزه سال ۲۰۱۶ به یک موزه در شهر لندن رسید.

موزه «ویکتوریا و آلبرت» در شهر لندن، جایزه ۱۰۰ هزار پوندی (بیش از ۴۷۰ میلیون تومان) بهترین موزه سال ۲۰۱۶ به عنوان ارزشمندترین جایزه در عرصه موزه جهان را از آن خود کرد.

 

dsfr_53_1468005439

 
آناهید نیوز_ این جایزه گرانقیمت طی مراسمی در موزه تاریخ طبیعی لندن و از سوی «کیت میدلتون» دوشس کمریج به «مارتین راث» رئیس موزه «ویکتوریا و آلبرت» اعطاء شد.
رئیس این موزه پس از دریافت جایزه “موزه سال ۲۰۱۶″ گفت: از دریافت این جایزه بسیار خوشحال است و این تجلیلی از کارکنان موزه محسوب می شود. بسیاری از موزه های کوچک وجود دارند که کارهای فوق العاده ای انجام می دهند. این که در میان نامزدهای نهایی این جایزه دریافت جایزه بودیم فوق العاده بود و سایر موزه ها نیز شایسته دریافت این جایزه هستند.

موزه «ویکتوریا و آلبرت» که در سال ۱۸۵۲ در جنوب لندن تاسیس شده است، از برترین موزه های جهان به جهت داشتن ذخائر غنی آثار هنری به شمار می رود و موفقیت این موزه در دریافت این جایزه معتبر بیشتر مرهون پروژه بازسازی گالری ها و همچنین برپایی چندین نمایشگاه بسیار پرفروش است، ضمن این که این موزه در سال ۲۰۱۰ به رکورد جذب بیش از ۴۹۳ هزار بازدیدکننده از ۸۷ کشور جان دست یافت.


برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
" باسپاس از اظهار نظر شما دیدگاه و نظرات ارسالی پس ازتایید در وب سایت آناهیدنیوز قرارخواهد گرفت. پیام های غیرمرتبط و یا مطالبی که در آن شئونات اخلاقی رعایت نشده باشد، منتشرنمی شود."