• تاریخ خبر : سه شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷
  • ساعت ۱۱:۵۴

برترین های موزه داری چه کسانی هستند


برترین‌های عرصه موزه‌داری کشور در مراسمی به مناسبت روز جهانی موزه‌ها معرفی شدند.

 آناهید نیوز- در مراسم بزرگداشت روز جهانی موزه‌ها که پیش از ظهر روز سه‌شنبه در سالن اجتماعات موزه ملی ایران در حال برگزاری است، از برترین‌های عرصه موزه‌های کشور تقدیر شد.

 

 

موزه لوور2

 

در این برنامه از کرم میرزایی مدیر موزه دوران اسلامی، امید یزدانی مدیر موزه باستان‌شناسی اردبیل، مریم فدایی مدیر موزه خط و کتابت کاخ سعدآباد، مریم الطافی از مازندران، الهه خاکباز از یزد و عزیزالله پیرمحمدی از لرستان به عنوان مسئولان موزه‌های استانی تقدیر شد.

 

نفیسه گوهری از موزه چهل‌ستون اصفهان، زینب صفایی از موزه تاریخ آمل مازندران، مهناز کوچک‌زایی از موزه منطقه‌ای جنوب شرق ایران (سیستان و بلوچستان) به عنوان موزه‌دار برتر تقدیر به عمل آمد.

 

سهیلا امیری از کتابخانه کاخ نیاوران، رضا کوشکی از موزه قلعه فلک‌الافلاک لرستان و یاسر دوهزاری از موزه مردم‌شناسی منطقه دوهزار مازندران به عنوان راهنمای برتر موزه معرفی شدند.

 

آذین ثباتی از کاخ نیاوران، سیما طاهرمقدس از آذربایجان‌شرقی، امید سرگزی از سیستان و بلوچستان و ریحانه لسانی گویا از موزه ملی ایران به عنوان امین‌اموال برتر معرفی شدند.

 

منصوره نظارتی‌زاده از لرستان، رسول روفه‌گرحق از کردستان، صدیقه جعفرزاده و زهرا سلطانی از کرمان، مرمتگر برتر شناخته شدند.

 

حسن مشکین‌فام از موزه هنری فارس و داریوش پبدنی از موزه کتب و نسخ خطی اصفهان به عنوان موزه‌دار خصوصی، خسرو رودانی از مجموعه فرهنگی تاریخی فارس، محمدعلی و محمدرضا اردانی از مجموعه خودروهای تاریخی یزد به عنوان مجموعه‌دار خصوصی معرفی شدند.

 

کارشناس برتر فنی نیز محمدرضا امین از فارس، امین قربانی از کهگیلویه و بویراحمد و حسن سلطانی از همدان معرفی شدند.

 

محمود عسگری حاتم‌آبادی از کاخ نیاوران، علیرضا احمدی از موزه ملی ایران و حسین میرزایی از موزه آبگینه و سفالینه به عنوان نیروی یگان برتر حفاظت از میراث فرهنگی نیز معرفی شدند.

 

از علیرضا صادقی (موزه مشارکتی شهر بروجن) و محمد سهرابی (موزه گلسنگ‌های ایران) به عنوان موزه غیروابسته تقدیر به عمل آمد.

 

همچنین در این برنامه تقدیر ویژه از فائق فیاضی به دلیل اهدای ۱۵۰۰ متر واحد تجاری جهت راه‌اندازی موزه در مهاباد و از محمد رکنی مدیر موزه منطقه‌ای خراسان رضوی به عمل آمد.

 

در حوزه خبر و اصحاب رسانه نیز از سمیه ایمانیان، مریم اطیابی و فاطمه علی‌اصغر به عنوان خبرنگاران برتر موزه نیز تقدیر شد.


برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
" باسپاس از اظهار نظر شما دیدگاه و نظرات ارسالی پس ازتایید در وب سایت آناهیدنیوز قرارخواهد گرفت. پیام های غیرمرتبط و یا مطالبی که در آن شئونات اخلاقی رعایت نشده باشد، منتشرنمی شود."