• تاریخ خبر : چهارشنبه ۰۳ بهمن ۱۳۹۷
  • ساعت ۱۱:۵۱

برخورد با گران‌فروشی بلیت هواپیما در تعطیلات ۲۲ بهمن


سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری از بازرسی و برخورد با شرکت‌های هواپیمایی خبر داد و در ایام تعطیلات ۲۲ بهمن‌ماه بلیت خود را با نرخ‌های بالاتر از محدوده تعیین شده به فروش می‌رساند.

 آناهید نیوز- رضا جعفر زاده گفت: تعیین نرخ بلیت شرکت‌های هواپیمایی براساس هزینه‌های تمام شده یک ساعت صندلی پرواز است و آنچه برای ما تخلف محسوب می‌شود تفاوت نرخی است که شرکت‌های هواپیمایی روی پرتال خود اعلام کردند و نرخی است که توسط واسطه‌ها تغییر می‌یابد.

 

 

هواپیما

 

 

وی در مورد برخورد با گرانفروشی بلیت هواپیما تاکید کرد: نرخ بلیت هواپیما براساس عرضه و تقاضا و نیز ملاک و معیارهای موجود تعیین می‌شود و بازرسی دفتر سازمان هواپیمایی قیمت‌ها را رصد می‌کند. علاوه بر این بازرسان به شکل حضوری در ایام ویژه‌ای نظیر تعطیلات ۲۲ بهمن‌ماه در دفاتر خدمات هواپیمایی حضور پیدا می‌کنند و در عین حال گزارش‌های مردمی به سازمان هواپیمایی کشوری و نیز شرکت‌های هواپیمایی می‌تواند بازرسان را نسبت به این مساله آگاه کند.

به گزارش ایسنا، سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری در ادامه از ابلاغ بخشنامه الزام شرکت‌های هواپیمایی به فروش بلیت هواپیما به صورت سیستمی از اول بهمن ماه خبر داد و  اعلام کرد: شرکت های هواپیمایی، مجاز به فروش بلیت چارتری بدون لحاظ بسته سفر نیستند و ارائه بلیت هواپیما باید مشمول ابطال و تغییر باشد.

 


برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
" باسپاس از اظهار نظر شما دیدگاه و نظرات ارسالی پس ازتایید در وب سایت آناهیدنیوز قرارخواهد گرفت. پیام های غیرمرتبط و یا مطالبی که در آن شئونات اخلاقی رعایت نشده باشد، منتشرنمی شود."