• تاریخ خبر : شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۷
  • ساعت ۰۹:۴۳

برگزاری جشنواره اقوام در گلستان


امسال دوازدهمین دوره جشنواره اقوام ایران در گلستان، از ۲۹ آبان تا ۲ آذر ماه در گرگان و از ۳ تا ۷ آذر ماه در گنبد برگزار خواهد شد.

آناهید نیوز- استان گلستان از نظر ویژگی فرهنگی، اقوام متعددی دارد که این اقوام ساکنان بومی و قدیمی استان گلستان یا مهاجران هستند.

اقوام گلستان را به‌طور کلی می‌توان به ترکمن‌ها، قزلباش‌ها، کتول‌ها، مازندرانی‌ها، کورمانچ‌ها، سیستانی‌ها و قزاق‌ها تقسیم‌بندی کرد.

جشنواره اقوام امسال در دو نقطه استان در گرگان و گنبدکاووس برگزار می‌شود. این جشنواره از ۲۹ آبان الی ۲ آذر ماه در گرگان و از ۳ آذر الی ۷ آذر ماه در گنبد برگزار  خواهد شد.

 

 

 

گلستان

 

در این جشنواره صنایع‌دستی اقوام مختلف به نمایش گذاشته می‌شود و نیز گروه‌های موسیقی و آئینی اقوام به معرفی آثار خود می‌پردازند.

 

تجری ادامه داد: اقامتگاه‌های بوم‌گردی و سیاه چادرهای اقوام نیز در این نمایشگاه حضور دارند هم‌چنین سوغات خود را معرفی می‌کنند.

با توجه به آن‌که برگزاری این جشنواره هم‌زمان با هفته وحدت است، محور امسال جشنواره «وحدت اقوام» بوده که به‌عنوان بخش اصلی جشنواره مطرح است.

 

معاون میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان گلستان یادآور شد: علت این‌که میزبانی این جشنواره را به استان گلستان واگذار کردند آن است که در استان گلستان همه اقوام حضور دارند.


برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
" باسپاس از اظهار نظر شما دیدگاه و نظرات ارسالی پس ازتایید در وب سایت آناهیدنیوز قرارخواهد گرفت. پیام های غیرمرتبط و یا مطالبی که در آن شئونات اخلاقی رعایت نشده باشد، منتشرنمی شود."