• تاریخ خبر : یکشنبه ۰۲ اسفند ۱۳۹۴
  • ساعت ۱۲:۳۸

برگزاری جشن راهنمایان گردشگری در پایتخت


نهمین گردهمایی سراسری راهنمایان گردشگری ایران  همزمان با روزجهانی راهنمایان صبح امروز(۲ اسفندماه) در موزه ملی برگزار شد.

آناهید نیوز- علی رجبی، عضو هیات مدیره جامعه راهنمایان گردشگری ایران در موزه اسلامی، توسعه گردشگری در ایران را نیازمند موارد مهمی خواند و افزود: تاسیس شبکه رادیو و تلویزیون گردشگری از جمله مواردی است که می تواند به توسعه پایدار گردشگری و راهنمایان تور کمک فراوانی کند.

 

 

راهنما

 

دبیر همایش توسعه پایدار صنعت گردشگری ادامه داد: افزایش ساعات کار موزه ها، به کار بردن کارت موزه مطابق با استانداردهای جهانی، حضور راهنمایان با تجربه در دفاتر داخلی و خارجی، همچنین جلوگیری از فعالیت تورهای بدون مجوز از جمله راهکارهایی است که به توسعه گردشگری کمک خواهد کرد.

رجبی خاطرنشان کرد: راهنمایان به دلیل تجربیات فراوانی که در دوره کاری خود کسب می کنند، از جمله افراد با تجربه به حساب می آیند که مسئولان باید از این تفکر نهایت بهره را ببرند.
رئیس موزه ملی ایران نیز در گردهمایی راهنمایان گردشگری گفت: ما در حوزه مدیریت موزه ها از امکاناتی مثل سالن، پژوهشگر و اشیای دیدنی برخورداریم که حاضریم آنها را در اختیار راهنمایان تور برای همکاری بیشتر قرار دهیم.
جبرئیل نوکنده، با اشاره به اینکه روسیه از سال ۲۰۰۳ یعنی به مدت ۱۳ سال همواره سمینار موزه و گردشگری را برگزار می کند، افزود: ما نیز برای رونق بازدید از موزه و گردشگری آمادگی داریم تا نخستین گردهمایی موزه و گردشگری ملی را برگزار کنیم.


برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
" باسپاس از اظهار نظر شما دیدگاه و نظرات ارسالی پس ازتایید در وب سایت آناهیدنیوز قرارخواهد گرفت. پیام های غیرمرتبط و یا مطالبی که در آن شئونات اخلاقی رعایت نشده باشد، منتشرنمی شود."