• تاریخ خبر : شنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۷
  • ساعت ۱۰:۴۶

برگزاری نهمین نمایشگاه گردشگری شیان در چین


 

نهمین دوره نمایشگاه فرهنگی تجاری شیان با حضور ایران به عنوان میهمان ویژه آغاز به کار کرد .

آناهید نیوز- کانون جهانگردی و اتومبیلرانی بعنوان نماینده سازمان میراث فرهنگی مدیریت اجرائی نمایشگاه شیان را که ۱۶ تا ۱۹ شهریورماه برپا می شودبر عهده دارد.

 

 

photo_2018-09-08_15-04-30

 

غرفه کشور مان در این نمایشگاه به مساحت ٣٠٠ متر مربع و در سالن بین المللی نمایشگاه (B1) قرار دارد.

در نمایشگاه شیان هفت هنرمند صنایع دستی از استانهای زنجان کرمانشاه أصفهان حضور دارند که با اجرای کار زنده و نمایش صنایع دستی به معرفی هنر ایران می پردازند.

اجرای موسیقی سنتی ایران توسط گروه روناک با حضور ۶ هنرمند انجام می شوند. هنرمندان گروه روناک با اجرای قطعاتی از موسیقی سنتی و نواحی ایران معرف این بخش از هنر ایران هستند .اجراهای موسیقی ایران در دو بخش در سن اصلی نمایشگاه در ساعات ١١ و ١۶ بعدظهر و در ۴ سانس در استیج غرفه ایران نواخته می شود.

سرو غذای ایرانی و چای از بخش های دیگر غرفه ایران است که علاقمندان زیادی را جذب خود کرده است.

نمایش فرش ها و تابلو فرش های ایرانی در دو غرفه مجزا, علاقمندان بسیاری  دارد. در این قسمت فرش هایی از مناطق مختلف ایران در معرض دید علاقمندان قرار گرفته است.

کتب ترجمه شده ایران به زبان چینی  که شامل کتب ادبی تاریخی مذهبی و سیاسی است به کمک سفارت جمهوری اسلامی و رایزنی فرهنگی ایران به نمایش گذاشته شده است.

انجام شو اموزش زبان فارسی و معرفی فرهنگ ایرانی توسط نماینده اطلاع رسانی گردشگری ایران در چین از برنامه های جانبی غرفه ایران است که علاقمندان بسیاری رامتوجه خود کرده است.

نمایشگاه عکس جاذبه های ایران در قالب ۵٠ تابلو از فرهنگ اقوام, آثار تاریخی, غذاها وایران امروز در راه روی اصلی یکی دیگر رویدادهای غرفه ایران است.

نمایشگاه با افتتاح رسمی مسؤولان استان شیان در ساعت ١١ روز جمعه آغاز به کار کرد و تا سه روز دیگر ادامه دارد.

روز اول نمایشگاه پذیرای خبرنگاران و رسانه ها بود وروز های بعدی به  بازدیدها عمومی و تخصصی اختصاص خواهد داشت.


برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
" باسپاس از اظهار نظر شما دیدگاه و نظرات ارسالی پس ازتایید در وب سایت آناهیدنیوز قرارخواهد گرفت. پیام های غیرمرتبط و یا مطالبی که در آن شئونات اخلاقی رعایت نشده باشد، منتشرنمی شود."