• تاریخ خبر : شنبه ۰۷ مهر ۱۳۹۷
  • ساعت ۱۲:۳۷

بسته حمایتی گردشگری نیازمندحمایت


در شرایطی که گردشگری در ایران با توجه به شرایط سیاسی، تحریم ها و نوسان ارز شرایط بحرانی را برای بعضی از بخش‌ها به وجود اورده و بسیاری از دفاتر خدمات مسافرتی و حوزه های مرتبط با گردشگری در شرایط ورشکستکی یا تعدیل نیرو قرارگرفته اند.بسیاری از فعالان این حوزه بوسیله نامه و نشست های مختلف از مسولان سازمان میراث فرهنگی تقاضای حمایت و کمک برای خروج از این بحران را داشتند.

آناهید نیوز-نزدیک به یکماه می شود که انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی در نشست های مختلف با نمایندگان مجلس و معاون پیشین گردشگری در خواست تنظیم بسته حمایتی برای گردشگری را ارایه داده اند و خواهان رسیدگی فوری ان بودند.اما؛ تاکنون خبری از این بسته حمایتی نشده است.

در همایش سراسری جامعه هتلداران ۴مهر در هتل اسپیناس پالاس رییس سازمان میراث فرهنگی در صحبت های خود به مواردی از موارد مطروح در بسته حمایتی اشاره کرد که بارقه های امید را دردل فعالان روشن کرد.

رضا اباذری،رییس هیات مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی پایتخت در گفت و گوبا اناهید نیوز دراین باره گفت:

درحالی که ۱۳ شهریور ماه معاون گردشگری وقت سازمان از ارسال بسته حمایتی گردشگری به دولت ظرف یک هفته خبرداد و متعاقباً انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی تهران پیشنهادات ۲۴ گانه خود را برای گنجاندن در این بسته اعلام کرد، که بخشی از این حمایت می تواند درقالب حذف عوارض ،مالیات و….. باشد ولی؛ متاسفانه تاکنون بعد از گذشت سه هفته خبری از این بسته نیست که آیا به دولت تقدیم شده یاخیر، اما مونسان در همایش سراسری جامعه هتل داران از دو مورد از این بسته سخن به میان آورد.

 وی اضافه کرد: ویزای هفتاد و دو ساعته ترانزیتی به مسافران خارجی و دیگری ارائه تسهیلات به دفاتر و کارت اعتباری سفر در توافق با بانک خصوصی گردشگری ان هم فقط قابل استفاده دردستگاه کارتخوان هتل ها.

 او تاکید؛اما؛ رییس سازمان اشاره نکرد که برای کاهش هزینه های  حامل های انرژی تاسیسات گردشگری وعوارض های  گوناگون بویژه مالیات بر ارزش افزوده ومالیات بر درامد چه تمهیداتی فراهم شده ونیز تسهیلات کارت های اعتباری اعطایی ارزان قیمت است و یا با بهره های بانک های خصوصی پرداخت خواهد شد.

وآیاشرکت های مسافرتی نیز ازان بهرمند خواهندشدیا خیر.


برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
" باسپاس از اظهار نظر شما دیدگاه و نظرات ارسالی پس ازتایید در وب سایت آناهیدنیوز قرارخواهد گرفت. پیام های غیرمرتبط و یا مطالبی که در آن شئونات اخلاقی رعایت نشده باشد، منتشرنمی شود."