• تاریخ خبر : شنبه ۰۷ شهریور ۱۳۹۴
  • ساعت ۰۶:۱۴

بومی سازی گردشگری با اعطای وام ۱۰۰میلیون تومانی


مرتضی رحمانی موحد پیش از ظهر پنج شنبه و در حاشیه آئین افتتاحیه «همایش ملی توسعه گردشگری شهرستان شاهرود، چالش ها و      ظرفیت ها» با اشاره به سیاست های دولت در قبال بومی سازی گردشگری در روستاها، بیان داشت: در همین راستا، طرح مطالعات بومی سازی اقامتگاه های روستایی و مهمانپذیر های بومی از اواخر سال۹۲ آغاز و امروز پس از هشت ماه با تصویب اعطای تسهیلات تا سقف۱۰۰میلیون تومان و سود چهار درصد به صورت قرض الحسنه مصوب شده است.

 

398419_588

 

معاون سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در توضیح آثار اشاعه فرهنگ بوم گردی در روستاها، گفت: استفاده از طرح های حمایتی مالی و معنوی سازمان میراث فرهنگی نه تنها مهاجرت معکوس، اشتغال زایی و ماندگاری در روستاها را افزایش می دهد، بلکه باعث رونق بخشیدن به صنایع دستی، غذاهای محلی، آداب و رسوم کهن و رونق اقتصادی منطقه می شود که باید به آن اهتمام ویژه داشت.

 

1796843

 

معاون سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با بیان اینکه گردشگری عرفانی برند توریست در شاهرود است، گفت: در این شهرستان جاذبه های طبیعی فراوانی از جمله جنگل ابر و پارک ملی توران وجود دارد اما گردشگری معنوی و عرفانی، به نوعی برند توریسم در این منطقه محسوب می شود.

وی با اشاره به طرح جامع گردشگری عرفانی ایران، گفت: طرحی که درباره گردشگری عرفانی مطالعه شده است، از اردبیل آغاز و تا مشهد مقدس ادامه خواهد داشت که در این بین شاهرود نیز یکی از شهرهای خوب هدف گردشگری با توجه به میزبانی از عرفا و بزرگانی مانند شیخ ابوالحسن خرقانی و بایزید بسطامی است.

 

نقل از پایگاه خبری تی نیوز

 


برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
" باسپاس از اظهار نظر شما دیدگاه و نظرات ارسالی پس ازتایید در وب سایت آناهیدنیوز قرارخواهد گرفت. پیام های غیرمرتبط و یا مطالبی که در آن شئونات اخلاقی رعایت نشده باشد، منتشرنمی شود."