• تاریخ خبر : چهارشنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۷
  • ساعت ۰۹:۱۵

بوم گردی آینده گردشگری طالقان


مدیر کل اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان البرز با اشاره به موقعیت این شهرستان به لحاظ پتانسل های گردشگری گفت: گرچه طالقان به لحاظ موقعیت و تعداد جمعیت محدود به نظر می رسد اما از نظر انعکاس اجتماعی همچون دارا بودن چهره های فرهنگی، هنری و همچنین علما و دانشمندان از موقعیت مطلوبی بهره مند است. ایجاد صنایع در این منطقه امکان پذیر نیست زیرا با مسائل زیست محیطی روبرو هستیم اما پیش از آنکه استان البرز شکل بگیرد و بر اساس مطالعاتی که انجام شد این منطقه به عنوان منطقه نمونه گردشگری شناسایی شد.

آناهید نیوز- وی در ادامه یادآور شد: هنگامی که شهرستانی به عنوان منطقه نمونه گردشگری انتخاب می شود موقعیت های خاصی نیز برای سرمایه گذاری شناسایی می گردد که در این رابطه سه منطقه شناسایی شده است. منطقه آسمانسو با ۷۶هکتار مساحت در نظر گرفته شده که سرمایه گذار نیز دارد و در مرحله اخذ استعلام ها هستند. منطقه یاس زیدشت با ۸۴هکتار و همینطور منطقه نمونه گردشگری طالقان با ۱۰۰هکتار که فاقد سرمایه گذار است.

 

 

بوم گردی

 

حجت الاسلام صابری طالقانی اذعان داشت: علاوه بر این  بدلیل بافت سنتی روستاها و موقعیت طبیعی منطقه؛ بوم گردی با هزینه های خیلی کم می تواند در اینجا موقعیت های شغلی بسیار خوبی را فراهم نماید و خود عاملی برای جذب گردشگر باشد که مطالعات آن در سال های ۹۵ و ۹۶ انجام شده .

وی در پایان افزود؛ در حال حاضر ۳ هتل فعال، ۵هتل آپارتمان، ۲ مجتمع اقامتی  ، ۱واحد اقامتگاه بوم گردی و ۱۳واحد خانه مسافر در طالقان داریم که در مجموع ۲۴واحد اقامتی داریم. و امیدواریم با استقبال سرمایه گذاران برای ورود در بخش گردشگری منطقه طالقان شاهد رشد بیش از پیش این صنعت در طالقان باشیم .

 


برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
" باسپاس از اظهار نظر شما دیدگاه و نظرات ارسالی پس ازتایید در وب سایت آناهیدنیوز قرارخواهد گرفت. پیام های غیرمرتبط و یا مطالبی که در آن شئونات اخلاقی رعایت نشده باشد، منتشرنمی شود."