• تاریخ خبر : چهارشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۶
  • ساعت ۱۰:۳۶

تبادل تجربیات درجشن شصتمین سالگرد انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی ایران


نشست انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردان ایران با روسای هیئت مدیره انجمن های استانی و تشکل های گردشگری مستقر در تهران با هدف پیش بینی شصتمین سالگرد انجمن صنفی گردشگری ایران برگزار شد.

آناهید نیوز- حرمت الله رفیعی رئیس انجمن صنفی ایران گفت: همه افرادی که آژانس هواپیمایی دارند مجازند در این جشن شرکت کنند و حضور فعال داشته باشند. از آنجایی که مجموعه ما گردشگری است از جامعه هتلداران، راهنمایان و به طور کلی هرفردی که فعالیتش مربوط به گردشگری می شود دعوت می کنیم حضور داشته باشد. پیش بینی ما این است که این مراسم خوب و بسیار پویا برگزار شود. به طوری که در ادوار گذشته کمتر دیده شده باشد. در این جشن از هنرمندان زیادی دعوت کردیم تا از زبان ما انتقاداتمان را بگویند تا تاثیرگذاری بیشتری داشته باشد.

 

 

انجمن صنفی

دکتر محسن امامی دبیر کمیته بزرگداشت شصت سالگی انجمن صنفی گفت: صنعت گردشگری ما در وضعیت فعلی کشوربسیار بزرگ است. در تمام دنیا به صنعت گردشگری صنعت سوم می گویند، درحالی که قابلیت صنعت اول شدن را دارد. متاسفانه درحال حاضرهیچ کس از وضعیت گردشگری در ایران راضی نیست و در جایگاهی که باید قرار گیرد نیست. شاید به این دلیل است همانطور که در اروپا گردشگری یک صنعت نوپا و درحال رشد است در ایران هم به دلیل نوپایی و سابقه نداشتن توجه ای به آن نمی شود.

وی در ادامه افزود: هرچقدر شصتمین سالگرد انجمن گردشگری ایران باشکوه تر برگزار شود اعتبار و آبرو این صنف بیشتر می شود.همکاران ما در این صنف توجه کنند که برای جا افتادن در جامعه و بین مسئولان زمان زیادی نیاز است. دولتی ها به تازگی برای اتاق بازرگانی پس از سالها و بیش از ۱۵۰ سال سابقه جا باز کردند. گردشگری هم فراز و نشیب های بسیار زیادی دارد و باید صبر و تحمل کرد.

امامی با توجه به جایگاه صنعت گردشگری گفت: صنعت گردشگری یک صنعت ریشه دار در کشور است و نمی توان به راحتی به آن آسیبی رساند. برای مثال اداره دارایی و مالیات نمی توانند سر خود بگویند فلان آژانس در فلان استان باید مالیات دهد. یا اداره کار نمی تواند بگوید آژانسی را پلمپ می کنیم. به هر اندازه کسانی که در این بخش فعال هستند مشارکت کنند وضعیت بهتری حاصل می شود و می توانیم مسائل و مشکلاتمان حل کنیم.

او درباره جزئیات مراسم گفت: باید این مراسم با همین کیفیت در شهرستان ها برگزار شود. همه استانها باید زیر پرچم یک انجمن جمع شوند. چون افراد ایده های متفاوتی دارند و می توانند به انجمن برای رسیدن به اهدافش کمک کنند. مراسم ما در چند بخش است. یک بخش کارگاهی است که افراد در حوزه های مختلف می توانند در آن فعالیت کنند و خروجی آن کارگاه در برنامه اصلی می آید. یک نمایشگاهی هم تشکیل می شود که عمومی است و افراد می توانند از آن بازدید کنند. یک سری بخش هایی هم برای اطلاع رسانی عمومی قرار گرفته اما اگر کسی بخواهد به صورت تخصصی برای استان خود غرفه داشته باشد امکان پذیر است.

برای اینکه مراسم جذاب تر شود یک بخش فرهنگی و هنری هم درنظر گرفتیم و یک بخش برای تبادل تجربیات، پرسش و پاسخ تدارک دیده ایم.


برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
" باسپاس از اظهار نظر شما دیدگاه و نظرات ارسالی پس ازتایید در وب سایت آناهیدنیوز قرارخواهد گرفت. پیام های غیرمرتبط و یا مطالبی که در آن شئونات اخلاقی رعایت نشده باشد، منتشرنمی شود."