• تاریخ خبر : یکشنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۷
  • ساعت ۱۱:۰۸

تعطیلی لوور تهران در دوشنبه و چهارشنبه


موزه ملی ایران و نمایشگاه لوور در روزهای دوشنبه ۱۴خرداد به مناسبت سالروز رحلت حضرت امام خمینی(ره) و چهارشنبه ۲۱ ماه رمضان (۱۶ خرداد) به مناسبت سالروز شهادت حضرت امام علی (ع) تعطیل است.

آناهید نیوز- بر اساس بخشنامه‌ای که ۱۶ خرداد ۱۳۹۴ معاونت میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به همه‌ موزه‌های زیرنظر این سازمان ابلاغ کرده است، تعطیلی هفتگی موزه‌ها و اماکن تاریخی تحت پوشش سازمان میراث فرهنگی و گردشگری لغو و از آن تاریخ موزه‌ها فقط در ۶ روز از سال تعطیل خواهند بود.

 

 

لوور31

 

مطابق با این بخشنامه، موزه‌ها، کاخ موزه‌ها و اماکن فرهنگی- تاریخی تحت پوشش سازمان میراث فرهنگی در روزهای:

۱۴ خرداد به مناسبت رحلت حضرت امام خمینی(ره)،

 

بیست و یکم ماه رمضان به مناسبت شهادت حضرت امام علی (ع)،

 

بیست و پنجم شوال به مناسبت شهادت حضرت امام جعفر صادق(ع)،

 

نهم و دهم محرم به مناسبت تاسوعا و عاشورای حسینی

 

و بیست و هشتم ماه صفر به مناسبت رحلت حضرت رسول اکرم(ص) و شهادت حضرت امام حسن مجتبی (ع) تعطیل است.

 

دو روز از مجموع روزهای یاد شده که در تقویم رسمی کشور نیز تعطیل رسمی است، در بخشنامه ابلاغی سازمان میراث فرهنگی به آنها اشاره شده است و در هفته جاری قرار دارد.

 

بنابر این موزه ملی ایران و نمایشگاه لوور در روزهای دوشنبه ۱۴خرداد به مناسبت سالروز رحلت حضرت امام خمینی(ره) و چهارشنبه ۲۱ ماه رمضان (۱۶ خرداد) به مناسبت سالروز شهادت حضرت امام علی (ع) تعطیل است و در سایر روزهای هفته از ساعت ۹ صبح تا ۱۹ عصر پذیرای بازدیدکنندگان خواهد بود.

 

نمایشگاه لوور در تهران که از ۱۴ اسفندماه ۱۳۹۶ در ایران گشایش یافته، اکنون چهاردهمین هفته نمایش ۵۶ اثر از گنجینه لوور فرانسه را آغاز می‌کند و تا کنون بیش از ۲۱۰ هزار ایرانی از موزه لوور در تهران بازدید کرده‌اند.

 

نمایشگاه لوور در تهران با حمایت بانک آینده در محل موزه ملی ایران واقع در تهران، خیابان امام خمینی(ره)، خیابان ۳۰ تیر دایر است و مشتریان این بانک می توانند از این نمایشگاه رایگان بازدید کنند.


برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
" باسپاس از اظهار نظر شما دیدگاه و نظرات ارسالی پس ازتایید در وب سایت آناهیدنیوز قرارخواهد گرفت. پیام های غیرمرتبط و یا مطالبی که در آن شئونات اخلاقی رعایت نشده باشد، منتشرنمی شود."