• تاریخ خبر : چهارشنبه ۰۴ مرداد ۱۳۹۶
  • ساعت ۱۳:۳۴

تفاهم نامه وزارت کشور و سازمان میراث فرهنگی اجرایی می شود


راهکارهای اجرایی شدن تفاهم نامه همکاری بین وزارت کشور و سازمان میراث فرهنگی در سطح استان تهران در نشستی با حضور مدیران کل امور روستایی و شوراهای استانداری و میراث فرهنگی تهران بررسی شد.

آناهید نیوز- رجبعلی خسروآبادی مدیرکل میراث فرهنگی استان تهران گفت :  تفاهم نامه اخیر بین وازرت کشور و سازمان میراث فرهنگی گره بسیاری از  روندهای طولانی و اداری در اجرایی شدن فعالیت های میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری به ویژه در  مشارکت و سرمایه گذاری بخش خصوصی را باز خواهد کرد. خسروآبادی گفت: بر اساس این توافق امکان واگذاری در مدیرت و بهره برداری از اثار فرهنگی و تاریخی در حدود قانونی به شهرداری ها و دهیاری ها فراهم شده است که این موضوع  موجب ایجاد یک مشارکت عمومی برای صیانت از میراث فرهنگی و توسعه گردشگری پایدار خواهد شد.

 

 

رجبعلی+خسروآبادی+مدیر+کل+میراث+فرهنگی+استان+تهران

 

 

مدیر کل میراث فرهنگی استان تهران توجه ویژه به گردشگری روستایی ، حفظ و احیای بافت های تاریخی ، فرهنگی و طبیعی با نگاه توسعه پایدار گردشگری و همچنین ایجاد بستر مناسب جهت استفاده از ظرفیت های بخش های تعاونی ، خصوصی و سازمان های مردم نهاد  را از اهداف مهم این تفاهم نامه بر شمرد و افزود: ایجاد درآمد پایدار برای ساکنین مناطق روستایی جریان مهاجرت روستا به شهرها  را متوقف خواهد کرد.

وی در ادامه افزود : برای اجرایی شدن بندهای این تفاهم نامه مقرر شد تا میراث فرهنگی استان تهران چندین روستا و شهر را به عنوان پایلوت در سه حوزه میراث ، صنایع دستی و گردشگری معرفی کند تا در جلساتی  با حضور شهرداران و دهیاران بسترهای لازم جهت بهره برداری از بناهای تاریخی به جز نفایس ارزشمند ملی با همکاری صندوق احیاء و بهره برداری از بناهای تاریخی مورد بررسی قرار گیرد.


برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
" باسپاس از اظهار نظر شما دیدگاه و نظرات ارسالی پس ازتایید در وب سایت آناهیدنیوز قرارخواهد گرفت. پیام های غیرمرتبط و یا مطالبی که در آن شئونات اخلاقی رعایت نشده باشد، منتشرنمی شود."

برچسب ها