• تاریخ خبر : شنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۵
  • ساعت ۰۶:۴۵

تم متفاوت موزه در ۷ کشور


تم متفاوت موزه در ۷ کشور:

اگر شخص ماجراجویی هستید و از دیدن چیزهای عجیب و غریب خوشحال می شوید پیشنهاد می کنیم این موزه ها را از دست ندهید. موزه هایی که در این مطلب معرفی می شوند مانند موزه های دیگر نیستند و تِمی متفاوت دارند.

آناهید نیوز ـ

 

۱- موزه مرگ در هالیوود

 

nezare-573feb46bec4b

 

 

موزه ای عجیب و جالب در هالیوود واقعا درباره مرگ است، و البته رفتن به این موزه هیچ محدودیت سنی ندارد، چون به هر حال همه یک روز می میریم! دلیل به وجود آمدن چنین موزه ای ترساندن و خالی کردن دل مردم نیست، گرد آورندگان این موزه می گویند راه اندازی آن تنها به دلیل پر کردن خلاء مرگ در آموزش است، و باید ببخشید که بازدید از این موزه بیشتر شبیه به گردشی میان یک فیلم ترسناک می شود. این موزه سرشار است از کارهای هنری از قاتلان زنجیره ای و عکس های فراوانی که از صحنه های جنایت گرفته شده است، از جمله پرونده چارلز منسون و گل کوکب سیاه ، که یکی از قدیمی ترین پرونده های حل نشده ی قتل در تاریخ لس آنجلس است.

 

 

۲- موزه زیر آب کانکون

 

nezare-573feb483a481

 

 

موزه کانکون از بیش از ۴۷۰ مجسمه زیر آب تشکیل شده است. تعداد زیادی از گردشگران به واسطه به وجود آمدن چنین موزه ی جذابی به این نقطه از دنیا کشیده شده اند. برای گشت و گذار در این موزه حتما لازم نیست که غواص باشید و به عمق دریا بروید، گردآورندگان این موزه انتخاب های زیادی را به بازدیدکنندگان می دهند از جمله، قایق هایی که کف شیشه ای دارند و افرادی که در غواصی کمکتان می کنند.

 

 

۳- موزه تاریخچه پزشکی در فیلادلفیا

 

nezare-573feb496e989

 

 

این موزه که در فیلادلفیا قرار دارد مدعی است که توانسته تاریخچه ای از علم پزشکی را در خود جای دهد. این موزه جلال و زرق و برق قرن نوزدهم را در خود دارد. قفسه های موجود در این موزه پر از استخوان ها و تکه های صورت انسان است. موزه پزشکی فیلادلفیا ترکیبی غنی از تاریخ، علم، و هنر است. این موزه قسمت های دائمی نیز دارد که شامل یک قطعه از مغز آلبرت انیشتین و یک مجموعه بزرگ از نمونه های به هم چسبیده جنین است.

 

 

۴- موزه خون آشام ها، للیلا، فرانسه

 

nezare-573feb4aa07e5

 

 

آیا خون آشاما واقعیت دارند؟ اگر به خون آشامها علاقه دارید این موزه می تواند برایتان مانند گنجی باشد که سیرابتان می کند. این موزه سرشار از متعلقات هر نوع خون آشامی است که فکرش را می توانید بکنید – از کتاب گرفته تا، هنرهای زیبا – همچنین در موزه خون آشام های فرانسه می توانید کلکسیونی از دست خط تمام هنرپیشگانی که تا به حال نقش دراکولا را بازی کرده اند پیدا کنید.

 

 

 

۵ – موزه روانپزشکی، میسوری

 

nezare-573feb4ca35eb

 

 

موزه روانپزشکی میسوری تاریخچه ای از درمان مشکلات روانی را در خورد جای داده است. اگر موضوع های مطرح شده در موزه زیاد برایتان روشن نباشد، مانکن هایی که نحوه عملی درمان را به بازدیدکنندگان نشان می دهند ممکن است حسابی متعجبتان کند. همچنین در این موزه می توانید ابزارهای مختلف جراحی چنین بیمارانی را نیز ببینید، یکی دیگر از ویژگی های جالب موزه به نمایش گذاشتن کارهای هنری است که توسط بیماران روانی انجام شده است، مانند تابلوی نقاشی که توسط یک بیمار اسکیزوفرنی کشیده شده.

 

 

۶ – موزه جادوگرها

 

nezare-573feb4eac45d

 

 

این موزه علاوه بر نمایش محاکمه جادوگران در طول تاریخ به سیر تغییر تفسیر جادو در آن نیز پرداخته است. حتی در آن می توان آموزش مهارت های جادوگری امروزی را نیز دید. این موزه اجازه می دهد سرگذشت تاریک جادوگران و اینکه به چه دلایلی آنها را محاکمه می کردند بدانید.

 

 

۷- موزه آدم فضایی های رازول

 

nezare-573feb4fb452c

 

 

شاید بازدید از این موزه با عکسها، بریده های روزنامه، و مدل هایی که از آدم فضایی ها گرفته شده شک کسانی که تردید دارند را برطرف کند. بازدیدکنندگان این موزه به دو گروه تقسیم می شوند، دسته ای که باور دارند دولت ها وجود آدم فضایی ها را پوشش می دهند و دسته ای که فقط به این موارد علاقه دارند.


برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
" باسپاس از اظهار نظر شما دیدگاه و نظرات ارسالی پس ازتایید در وب سایت آناهیدنیوز قرارخواهد گرفت. پیام های غیرمرتبط و یا مطالبی که در آن شئونات اخلاقی رعایت نشده باشد، منتشرنمی شود."

برچسب ها