• تاریخ خبر : دوشنبه ۰۶ مهر ۱۳۹۴
  • ساعت ۱۳:۳۴

جشنواره ملی نقاشی خط و حروف نگاری در باغ و عمارت جهانی اکبریه بیرجند


هنرمندان شرکت کننده در چهارمین جشنواره ملی نقاشیخط و خط نگاره های رضوی به میزبانی خراسان جنوبی از مجموعه خانه صنایع دستی بیرجند بازدید کردند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی، این هنرمندان که میهمان شهرستان بیرجند هستند از کارگاههای صنایع دستی مستقر در مجموعه تاریخی باغ و عمارت رحیم آباد بازدید کردند.

 

IMG_7200

 

لازم بذکر است: کارگاه عملی چهارمین جشنواره ملی نقاشیخط و حروف نگاری رضوی روزهای ۲۷ و ۲۸ مردادماه جاری در باغ و عمارت جهانی اکبریه بیرجند برگزار شد.

گفتنی است: مجموعه خانه صنایع دستی با هدف حمایت از تولیدات و تولید کنندگان صنایع دستی و به منظور ارائه خدمات تخصصی در جهت تولید و ارتقاء وضعیت صنایع دستی ایجاد شده و در بردارنده کارگاههای رودوزی های سنتی، بافته های داری، سفال و سرامیک، هم جوشی شیشه، پیکرتراشی چوب، نگارگری، معرق چرم و نمد می باشد و با توجه به اهمیت بحث اشتغال و حرفه آموزی، ارائه آموزش های استاد شاگردی نیز در این خانه صورت می پذیرد.
خانه صنایع دستی و کارگاههای مستقر در این مجموعه همه روزه به غیر از ایام تعطیل از ساعت ۹ الی ۱۳ به روی علاقمندان به هنرهای سنتی و صنایع دستی باز است.


برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
" باسپاس از اظهار نظر شما دیدگاه و نظرات ارسالی پس ازتایید در وب سایت آناهیدنیوز قرارخواهد گرفت. پیام های غیرمرتبط و یا مطالبی که در آن شئونات اخلاقی رعایت نشده باشد، منتشرنمی شود."