• تاریخ خبر : شنبه ۰۳ تیر ۱۳۹۶
  • ساعت ۱۱:۴۰

جلال و شکوه گذشته در شهر پرگا آنتالیا


در ۱۵ کیلومتری شرق استان آنتالیا در ترکیه امروزی،آثاری از یک تمدن قدیمی چشم نوازی می کند، که سالانه گردشگران زیادی را که برای استفاده از سواحل مدیرترانه به آنتالیا می روند را به سوی خود می کشاند.

آناهید نیوز- میدان ورزش بزرگ و پر از سنگ پرگا، معابد نیمه تخریب شده و آگورای بسیار عظیم آن همگی حال و هوای شکوه و جلال گذشته را به تصور می‌کشند. شهر باستانی پرگا Perge که یکی از قدیمی ترین شهر های ترکیه یکی از قدیمی‌ترین شهرهای ترکیه و پایتخت منطقه‌ای به نام پام فیلیا به حساب می‌آید، به عقیده باستان شناسان قدمت این شهر به دوران عصر مس سنگی و مفرغ بر می گردد.

 

 

پرگا4

 

این شهر شامل سه قلعه است ودر دوران باستان همانند یک دیوار دفاعی عمل می کرده است و مانعی بر سر راه دزدان دریایی مدیترانه بوده است.

این شهر از پنج قرن گذشته تحت سلطه‌ی روم شرقی قرار گرفته و پس از آن به ترتیب توسط سلجوقیان، هامیدگولاری و عثمانی ها اداره شد.
وجود معبد آرتمیس (Artemis) و خانه ریاضیدان مشهور یونان باستان به نام Apollonius هم در این منطقه پابرجابود .

 

 

پرگا1

 

با این که امروز از این سرزمین باستانی چیز زیادی باقی نمانده است اما زیبایی های خاص خود را دارد و هنوز باقی مانده ای از برج ها ، دروازه ها ، ستون ها و استادیوم مخروبه آن باشکوه و با عظمت است و گردشگران بسیاری را هر ساله به سمت خود جذب می کند .
برای رسیدن به این مکان می توانید از اتوبوس های شهری یا Dolmus استفاده کنید.

 

 

پرگا2

 


برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
" باسپاس از اظهار نظر شما دیدگاه و نظرات ارسالی پس ازتایید در وب سایت آناهیدنیوز قرارخواهد گرفت. پیام های غیرمرتبط و یا مطالبی که در آن شئونات اخلاقی رعایت نشده باشد، منتشرنمی شود."