• تاریخ خبر : شنبه ۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۶
  • ساعت ۰۹:۱۹

جنت رودبار؛ روستای با آبشار های فراوان


جنت رودبار دهستانی بسیار زیبا از توابع بخش مرکزی شهرستان رامسر در استان مازندران است و یکی از مهم ترین مناطق گردشگری رامسر محسوب              می شود.ییلاق های دهستان جنت رودبار مانند اکراسر، چاک، چرته، نمکدره، ایزکی و جیررود مناطقی بسیار زیبا و آب و هوای دلنیشینی دارند.

آناهید نیوز- این منطقه آبشار های بسیار زیبایی دارد، آبشار آزارک، آبشار حسینیه، آبشار چاردر، آبشار خشکا، آبشار ریش بزار و آبشار هیسیان، آبشار سیاسرت از آبشار های منطقه جنت رودبار هستند. همچنین رودخانه زیبا چالک رود با طول ۴۰ کیلومتر از دامنه شرقی کوه سماسوس سر چشمه گرفته و پس از گذشتن از کوه ها، دره ها، و جنگل های بکر منطقه با رود خانه های ارمو، لاک تراشان و جالیسان مخلوط شده و سپس به دریای خزر می ریزد.

 

3954

 

آبشار سیاسرت در محدوده رودخانه چالک رود واقع کشته و طبیعت زیبایی دارد. آبشار سیاسرت یا سیاسورت در ۳۵ کیلومتری جنوب شهر رامسر در کنار جاده منتهی به منطقه جنت رودبار و سیصد متر پایین تر از جاده اصلی واقع است.یک راه پاکوب ما بین جاده و آبشار بر قرار می باشد.

این آبشار در محدوده رود خانه چالک رود واقع گشته و طبیعتی زیبا دارد. رود خانه چالک رود به طول ۴۰ کیلومتر از دامنه شرقی کوه سماموس سرچشمه گرفته و پس از گذشتن از کوه ها، دره ها و جنگل های بکر منطقه با رود خانه های ارمو، لاک تراشان و جالیسان مخلوط شده و سپس به دریای خزر می ریزد.

 

3953

 

 

13484_896

 

به گفته رئیس اداره گردشگری و میراث فرهنگی رامسر روستای جنت رودبار به عنوان روستای منتخب هدف توسعه گردشگری روستایی کشور در نظر گرفته شد.

حسین متاجی در بازدید کارشناسان ارزیابی سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری کشور اظهار کرد: ظرفیت و توانایی روستای جنت رودبار با رویکرد تولید و اشتغال موجب شد تا به عنوان روستای منتخب هدف توسعه گردشگری روستایی در کشور معرفی شود.

وی تصریح کرد: جنت رودبار با محوریت توانمندسازی و آموزش جوامع روستایی، مرمت خانه های تاریخی، فعال کردن بوم گردی، احیای کارگاه های صنایع دستی، بهبود فضای کسب و کار، برگزاری برنامه های آئینی و رویدادهای فرهنگی جز ۷۳ روستای منتخب در کشور به عنوان روستای منتخب هدف توسعه گردشگری روستایی انتخاب شد.

رئیس اداره گردشگری و میراث فرهنگی رامسر خاطرنشان کرد: توسعه گردشگری روستایی و ایجاد اقامتگاه‌های بوم گردی از زمینه های مهم اشتغال زایی در حوزه گردشگری است که تاثیرهای اجتماعی و فرهنگی مثبتی نیز برای منطقه در پی دارد.

 

-رودبار-رامسر-1389626046

 

 

IMG_20150402_114328

 


برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
" باسپاس از اظهار نظر شما دیدگاه و نظرات ارسالی پس ازتایید در وب سایت آناهیدنیوز قرارخواهد گرفت. پیام های غیرمرتبط و یا مطالبی که در آن شئونات اخلاقی رعایت نشده باشد، منتشرنمی شود."