• تاریخ خبر : یکشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۷
  • ساعت ۱۲:۱۵

جهانگردی و ماجراجویی با موتور های ۸۰ هزار دلاری


ماجراجویی و جهانگردی ارزان امروزه یکی از اهداف  و سرگرمی افرادی شده است که می خواهند سفر کنند.راههای زیادی را برای رسیدن به این منظور در نظرگرفته اند.

آناهید نیوز - فریاداستارک بانوی همیشه خندان  انگلیسی ۸۰ سال پیش با موتور به گشت و گذار در ایران پرداخت.اوطوایفی را دیدار کرد که بسیاری از آنها این روزها وجود ندارند. او با اسب، قاطر و شتر که وسایل سواری آن روزها بودند، ایران را چرخید و از طایفه بیرانوند، از شهر الشتر (چندین شب مهمان خانواده معروف حاجی‌کریم‌خان)، از شهر نورآباد (مهمان خانواده معروف سالاری قلعه کفراج) و از دیگر مناطق لک‌نشین کنگاور، هرسین، کرمانشاه، بیستون و… بازدید کرد.

 

 

7

 

هفته پیش ۲۵ موتور سوار که حلقه تشکیل خودرا ۴۲ سال  پیش در پاریس رقم زده بودند با موتورهای گران و سنگین خود از مرز بازرگان وارد ایران شدند. تا تجربه ای متفاوت را برای خود رقم بزنند.

رضا حنایی، سرپرست این گروه و یکی از موتور سواران در گفت و گو با خبرنگار آناهید نیوز در مرز بازرگان گفت:این موتور سوار برای نخستین بار است که به ایران می آیند،از پاریس سفر خود را شروع کرده اند،از اتریش ،مجارستان بلغارستان ،ترکیه گذشته اند و روز گذشته از مرز بازرگان‌ وارد ایران شدند که در حقیقت اصل سفر این گروه است

این گروه  در سال ۱۹۷۲ برای نخستین بار جهانگردی با موتور را اغاز کردند.از این‌سال به بعد قرار است‌که هرسال جهانگردی با موتور را انجام دهند.تنها یک نفر از گروه‌سال ۷۲ در بین ماست که دوران کهنسالی را پشت سر می گذارند.

 

 

78

 

او با اشاربه هدف این گروه  ادامه داد: ما ۱۷ روز است که در راهیم ؛ این گروه اشنایی با تمام فرهنگ های مختلف و گردشگری را هدف خود قرار داده است.

یکی از اعضای این گروه که مردی روشن پوست هست و به اتفاق همسرش به این سفر امده است می گوید:مردم ایران را بسیار دوست می دارم،ایران مردمی خوب  و صمیمی دارد ؛‌ایران کشوری بسیار زیبا با تاریخ و‌عقبه ای طولانی و قدیمی است.

این گروه‌قرار است از تبریز،اصفهان،تهران،شیراز بازدید کنند.

 

 

456

 


برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
" باسپاس از اظهار نظر شما دیدگاه و نظرات ارسالی پس ازتایید در وب سایت آناهیدنیوز قرارخواهد گرفت. پیام های غیرمرتبط و یا مطالبی که در آن شئونات اخلاقی رعایت نشده باشد، منتشرنمی شود."