• تاریخ خبر : دوشنبه ۰۵ شهریور ۱۳۹۷
  • ساعت ۱۰:۲۰

جهانگیری تاکید کرد:عزمی‌راسخ برای برداشتن موانع گردشگری


معاون اول رئیس جمهور: ماعزم جدی برای برداشتن موانع پیش روی صنعت گردشگری داریم و اعمال تحریم های یک جانبه به رغم پایبندی ایران به تعهداتش نشان از عدم درک صحیم و فهم نادرست رییس جمهور آمریکا دارد

اناهید نیوز-اسحاق جهانگیری در کنفرانس بین المللی همدان ٢٠١٨  صبح امروز در سالن شهدای استاندار برگزار شد،با بیان اینکه امسال ایران با دو رویداد بزرگ بین المللی رو به رو بود، گفت: نخستین رویداد تبریز ٢٠١٨ بود و اینک همدان به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای آسیایی انتخاب شده است

4E9D6150-2FCF-4F07-A06E-D3F0E94A616E

جهانگیری ادامه داد: این اقدام بسیار مهم است و امیدوارم از این فرصت بهره مندی زیادی صورت گیرد.

وی ضمن تبریک به مردم همدان بابت این انتخاب و رویداد مهم، گفت: همدان امروز همچنان زاینده و زیباست و به مدد صنعتگران و هنرمندان می تواند به قطب مهم گردشگری در جهان تبدیل شود.

جهانگیری تصریح کرد: در چنین شرایطی صنعت گردشگری که از متنوع ترین منایع سرمایه گذاری است می تواند در توسعه پایدار نقش تعیین کننده داشته باشد.

وی ادامه داد: صنعت گردشگری یکی ازپایه های اصلی و استوار است و طبق پیش بینی سازمان جهانی جهانگردی، آینده اقتصاد در انحصار صنعت گردشگری است.

وی رونق صنعت گردشگری را فرصت ارزشمندی برای کشورها جهت غلبه بر فقر، رکود و بیکاری عنوان کرد و گفت: اهمیت صنعت گردشگری محدود به بعد اقتصادی نیست و در توسعه اجتماس سیاسی فرهنگی اهمیت فراوانی دارد.

وی ادامه داد: کشورهای حوزه تمدنی آسیا می توانند با رونق دادن به صنعت گردشگری موجبات همکاری و ثبات منطقه را فراهم کنند.

جهانگیری تصریح کرد: بدون شک گردشگری یک ظرفیت بسیار مهم برای نزدیکی ملت ها به هم جهت حل مسایل منظقه است و مجمع همکاری های آسیا فرصت این هم اندیشی و غلبه بر چالش ها را ایجاد کرده و استفاده مطلوب از آن به سود همه کشورها است.

معاون اول رییس جمهور با بیان اینکه ایران در ردیف ١٠ کشور برتر در حوزه گردشگری است، افزود: ما عزم جدی برای برداشتن موانع پیش روی صنعت گردشگری داریم.

جهانگیری به خروج یک جانبه آمریکا از برجام اشاره کرد و گفت: اعمال تحریم های یک جانبه به رغم پایبندی ایران به تعهداتش نشان از عدم درک صحیم و فهم نادرست رییس جمهور آمریکا دارد.

وی گفت: رفتار غیرقانونی و سیاست غلط آمریکا را محکوم و از جامعه بین الملل می خواهیم با ایستادگی در برابر این سیاست ها نشان دهد که ابزار تحریم در جهان امروز  ابزار ناکارآمد شده است.


برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
" باسپاس از اظهار نظر شما دیدگاه و نظرات ارسالی پس ازتایید در وب سایت آناهیدنیوز قرارخواهد گرفت. پیام های غیرمرتبط و یا مطالبی که در آن شئونات اخلاقی رعایت نشده باشد، منتشرنمی شود."