• تاریخ خبر : سه شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۷
  • ساعت ۱۹:۰۳

حمل و نقل و بلیت پرواز حلقه موثر در زنجیره سفر


یکی از مزایای چارتری در صنعت هوانوردی و هتلینگ تقسیم سفر برای اقشار مختلف جامعه و سطوح مختلف درآمدی است ولی در بلیت سیستمی چنین نیست.

آناهید نیوز-رضا اباذری،رییس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی استان تهران- پروازهای چارتر می تواند مقاصد کمتر شناخته شده و مناطق کمتر برخوردار را در گردشگری داخلی شامل شود و به زنجیره سفر متصل کند.

این در حالیست که امروزه به دلیل پرهزینه بودن صنعت هوانوردی تجاری در دنیا پوشش هزینه ها را در قالب چارترینگ میبینند ما نمی توانیم مخالف دنیا راه جدیدی ابداع کنیم.

حذف و یا کاهش پروازهای چارتری پاک کردن صورت مسئله است بدون اینکه برنامه ریزی دقیقی برای بهره بردن از همه ظرفیت‌های صنعت هوانوردی تجاری و به ویژه در گردشگری داشته باشیم.

حمل و نقل یکی از ارکان پنجگانه بسته سفر است و در صورت نادیده گرفتن حمل و نقل هوایی مسافری سفر و گردشگری دچار اختلال شده درنتیجه نمی توان خدمات قابل رقابت به گردشگران داخلی و خارجی ارائه کرد.

خطوط هواپیمایی بخش مهمی به نام بازرگانی دارند که مسئول تنظیم سیاست های فروش  بوده اما؛ ماموریتی به نام بازاریابی بسته سفر ندارند و طراحی مدیریت و اجرای بسته سفر در حوزه فعالیت دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری است. با نادیده گرفتن نقش تور اپراتورها سه ضلع مثلث ایرلاین آژانس و مردم آسیب خواهند دید.

اخیراً رئیس سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری خبر از ارسال نامه ای به معاون اول رئیس جمهور برای واقعی شدن نرخ بلیت هواپیما داده است،این مطلب با سخنان وزیر راه و شهرسازی در تضاد است


برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
" باسپاس از اظهار نظر شما دیدگاه و نظرات ارسالی پس ازتایید در وب سایت آناهیدنیوز قرارخواهد گرفت. پیام های غیرمرتبط و یا مطالبی که در آن شئونات اخلاقی رعایت نشده باشد، منتشرنمی شود."