• تاریخ خبر : چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷
  • ساعت ۱۰:۳۴

خودنمایی ۵۰ خودرو کلاسیک در خیابان های تهران


خودنمایی و رژه ۵۰ خودرو با قدمتی بیش از ۶۰ سال با هدف آشنایی مردم با موزه ها و موزه میراث فرهنگی ودر آستانه روز جهانی موزه آغازشد.

آناهید نیوز- کانون جهانگردی و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی ایران، ۲۶ اردیبهشت ماه به مناسبت روز جهانی موزه و هفته میراث فرهنگی، رژه وسیله‌های نقلیه تاریخی را برگزار می‌کند.

 

 

خودرو

 

در این ویژه برنامه، ۵۰ خودرو و موتورسیکلت تاریخی با قدمت بیش از ۴۰ سال، ساخت کشورهای آمریکایی، اروپایی و … شرکت خواهند داشت.

سلمان یارمحمدی مدیر اتومبیلرانی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی، با بیان این مطلب گفت: کانون به عنوان عضو «فدراسیون بین‌المللی اتومبیلرانی (FIA)» و «اتحادیه جهانی جهانگردی (AIT)» با بیش از هشتاد سال تجربه‌ در زمینه برگزاری انواع مسابقات اتومبیلرانی و رالی، برپایی نمایشگاه‌های مرتبط با اتومبیل و …، درنظر دارد این رژه را در مسیر مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد، سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، موزه ملی ایران و مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران، برگزار ‌کند.

این خودروها که قدیمی‌ترین آن بنزی متعلق به سال ۱۹۵۲ میلادی و جوان‌تری آن فولکس واگن ساخت آلمان به سال ۱۹۷۴ است براساس اعلام سلمان یارمحمدی مدیر اتومبیل‌رانی کانون جهانگردی و اتومبیل‌رانی که رژه خودروهای کلاسیک را ترتیب داده، بیش از ۳۰ میلیارد تومان ارزش‌گذاری شده‌اند.

 

 

خودرو2

 

در این رژه خودروهایی از کمپانی‌های فورد، بنز، پورش، BMW، فیات و فولکس واگن شرکت کرده‌اند. این خودروها همه مالکان خصوصی دارند.

مدیر اتومبیلرانی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی با بیان اینکه رژه مذکور، همزمان با آخرین روز برپایی نمایشگاه وسیله‌های نقلیه تاریخی در سعدآباد، برگزار می‌شود، یادآور شد: این نمایشگاه که از دوم فروردین ماه در مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد گشایش یافته بود، ۲۶ اردیبهشت همزمان با اجرای رژه، به کار خود پایان خواهد داد.


برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
" باسپاس از اظهار نظر شما دیدگاه و نظرات ارسالی پس ازتایید در وب سایت آناهیدنیوز قرارخواهد گرفت. پیام های غیرمرتبط و یا مطالبی که در آن شئونات اخلاقی رعایت نشده باشد، منتشرنمی شود."