• تاریخ خبر : یکشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۶
  • ساعت ۱۱:۵۰

درآمد ۳۹۰ دلاری ترکیه از گردشگری سلامت


مرکز آمار ترکیه در تازه ترین گزارش خود میزان درآمد این کشور از ورود گردشگران خارجی در ۶ ماه نخست سال میلادی جاری را ۸٫۸ میلیارد دلار اعلام کرد.

آناهید نیوز- بنا به اعلام این مرجع رسمی، تعداد ۱۳ میلیون و ۷۰۸ هزار و ۱۵۲ گردشگر خارجی در ۶ ماه نخست سال جاری به ترکیه سفر کرده اند که از این تعداد ۲ میلیون و ۲۶۰ هزار و ۸۲۷ نفر شهروند ترک مقیم خارج بوده اند.

 

 

ترکیه

 

مرکز آمار ترکیه همچنین اعلام کرد که گردشگران این کشور برای هزینه های شخصی و خورد و خوراک میزان یک میلیارد و ۹۷۰ میلیون دلار، برای حمل و نقل هوایی حدود یک میلیارد و ۳۲۶ میلیون دلار، برای خرید پوشاک و کفش نزدیک به ۱٫۲میلیارد دلار و نیز برای هزینه اقامت یک میلیارد و ۳۶ میلیون دلار هزینه کرده اند.
بنا به این گزارش گردشگران خارجی ترکیه همچنین در بخش پزشکی و سلامت ۳۹۰ میلیون دلار و در بخش های ورزش و آموزش و فرهنگ نیز ۹۵ میلیون دلار هزینه کرده اند.
بنا به اعلام مرکز آمار ترکیه، گردشگران خارجی این کشور برای خرید هدایا ۴۷۷ میلیون و ۵۸ هزار دلار هزینه کرده اند.
صنعت گردشگری ترکیه در سال گذشته میلادی به شدت متضرر شده و تعداد ورود گردشگران با ۹ میلیون نفر کاهش، به حدود ۲۵ میلیون نفر رسید.
درآمد گردشگری این کشور به عنوان یکی از مهمترین منابع درآمد ارزی، نزدیک به ۳۰ درصد افت کرده و بر اساس آمار موسسه آمار دولتی ترکیه در بخش صنعت گردشگری، در سال گذشته میلادی درآمد گردشگری ترکیه با ۲۹٫۷ درصد کاهش نسبت به سال ۲۰۱۵ میلادی، به ۲۲ میلیارد و ۱۰۷ میلیون دلار افت کرد.


برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
" باسپاس از اظهار نظر شما دیدگاه و نظرات ارسالی پس ازتایید در وب سایت آناهیدنیوز قرارخواهد گرفت. پیام های غیرمرتبط و یا مطالبی که در آن شئونات اخلاقی رعایت نشده باشد، منتشرنمی شود."