• تاریخ خبر : سه شنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۷
  • ساعت ۱۲:۰۸

درج نرخ پروازها در سایت سازمان هواپیمایی/ کنترل قیمت های نوروزی توسط خانواده گردشگری  


سی و هشتمین نشست ستاد هماهنگی خدمات سفر با ارائه گزارش از نمایندگان های ۲۱ دستگاه عضو با حضور رئیس سصازمان میراث فرهنگی، معاون گردشگری برگزار شد.

آناهید نیوز-سرهنگ عین اله جهانی، معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور ناجا در این نشست گفت: طرح ترافیک نوروزی از ۲۵ اسفند آغاز می شود و تا ۱۷ فروردین سال آینده ادامه دارد، حضور مستمر ماموران راهور در مسیرهای جاده ای را در ایام نوروز خواهیم داشت.

 

 

ستاد سفر

 

او افزود: بنرهایی با لگوی همه دستگاه های عضو ستاد چاپ شده است که در تمام استانها پخش می شود، این بنرها محتوای فرهنگی و آموزشی دارند، همچنین بروشورهایی برای آموزش رانندگان در ورودی و خروجی شهرها به مسافران ارائه می شود.

سرهنگ جهانی ادامه داد: در ایام تعطیلات نوروزی خودروهایی که جریمه بالای یک میلیون تومان دارند توقیف نمی شود، در کنار همه همکاری های دستگاه ها، با توجه به علل تصادفات سال گذشته که به سرعت و سبقت های غیرمجاز و رانندگی با حالت خستگی بود، هموطنان به این موضوعات توجه کنند، خط قرمزهای پلیس امسال جلوگیری از سرعت و سبقت غیرمجاز است.

او افزود: اقداماتی که باعث به خطر افتادن جان مردم شود بدون اغماض رسیدگی می شود و خودروی رانندگانی که اینگونه اقدامات را انجام دهند تا پایان تعطیلات توقیف می شود.

۵۸ شناور آماده ارائه خدمات در ایام نوروز هستند

ابراهیم حسن پو رئیس اداره ثبت کشتی ها و صدور گواهی نامه دریایی سازمان بنادر و دریانوردی در این نشست گفت: ۷۳ شناور اختصاصی ثبت شده داریم که از این تعداد  ۵۸ شناور آماده ارائه خدمات به مسافران است، ۷۶ فروند شناور حمل خودرو نیز فعالیت دارند که ظرفیت حمل ۳هزار و یکصد خودرو را دارند، ۶هزار فروند قایق تفریحی در شمال و جنوب کشور نیز آماده ارائه خدمات به مسافران است.

او ادامه داد: شماره ۸۴۹۳۳۰۲۰ در سراسر کشور پاسخگویی به سئوالات مردم در حوزه دریانوری شناورها است، همچنین سامانه تلفنی ۱۵۵۰ برای اعلام مواقع اضطراری شناورها فعال است، در کل کشور مسیرهای دریایی مشخص شده و به تایید رسیده است، ضوابط و محدودیت های ایمنی دریانوردها تعیین و ابلاغ شده  و بازرسی ها انجام شده است.

حسن‌پور تصریح کرد: استفاده از جلیقه نجات در شناورها اجباری شده است و بهره گیری از تجهیزات پایش و نظارت بر ترددهای دریایی و همچنین سیستم شناسایی خودکار فعال شده است.

هشدارهای هواشناسی پیامک می شود

فلاح از سازمان هواشناسی در این نشست با اشاره به اینکه بانک مدیران هواشناسی استانها فعال شده است، افزود:  بولتن پیش بینی هواشناسی به صورت روزانه تهیه و در اختیار مدیران کل قرار می گیرد، سازمان هواشناسی آماده همکاری و هماهنگی با بخش حمل و نقل جاده ای و ریلی است، مردم می توانند از طریق سامانه تلفنی در جریان موارد هشداردهنده قرار گیرند.

او افزود: براساس هماهنگی با وزارت ارتباطات اگر موارد هشداردهنده ای وجود داشته باشد، به صورت پیامک به افرادی که در آن منطقه هستند اطلاع رسانی می شود، همچنین هشدارهای هواشناسی در شبکه خبر سیما زیرنویس می شود.

 

 

ستاد سفر2

 

 

بیمارستان‌ها و خدمات تخصصی در نوروز تعطیل نیستند

آقازاده از سازمان اورژانس کشور گفت: این سازمان براساس وظایفی و مسئولیت ها، به صورت عادی هم آمادگی شبانه روزی دارد، اما برای ایام عید ۵۵۰۰ آمبولانس، ۶۴ اتوبوس آمبولانس، ۳۳۰ موتور آمبولانس برای مناطق پرترافیک پیش بینی شده است.

او افزود: ۳ هزار پایگاه اورژانس در شهرها و جاده ها و ۶۰۰ کمپ اورژانس در ایام نوروز فعال هستند، همچنین سامانه ۱۱۵ اورژانس در ایام نوروز آماده پاسخگویی به درخواست کمک از سوی هموطنان است.

آقازاده اضافه کرد: در بخش اورژانس بیمارستانی هم سی سی یو و آی سی یو بیمارستان ها در ایام نوروز ارائه خدمات خواهند داشت، پزشک های کشیک را خواهیم داشت و در این ایام هیچ بخش دیالیزی در سراسر کشورتعطیل نیست، در استانها کلینیک های ویژه و دندانپزشکی ها خدمات ارائه می کنند.

۸هزار نیروی داوطلب جمعیت هلال احمر در ایام نوروز فعال هستند

سلیمی رئیس کمیته خدمات امداد و نجات در این نشست گفت: جمعیت هلال احمر در دو بخش امداد و نجات و ایمنی و سلامت با ۲۶۲۰ پایگاه و ۸ هزار نفر از نیروهای داوطلب در ایام نوروز آماده خدمت رسانی به مسافران نوروزی است، هدف ما کاهش زمان امدادرسانی به مسافران است.

او افزود: ۳۱ استان آمادگی لازم را دارند، بخش امداد و نجات نسبت به سال گذشته ۳ درصد افزایش منابع داشته است، تیم های واکنش سریع، بالگردها و خودروهای امدادی آماده ارائه خدمات هستند، همچنین فرهنگ سازی و کمک به رفع خستگی در دستور کار این دستگاه است.

۱۸هزار راننده در نوروز به مردم خدمات ارائه می‌دهند

مداح از سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای گفت: این سازمان در دو بخش حمل و نقل و راهداری در ایام نوروز خدمت رسانی می کند، برای جابه جایی مسافران نوروزی  ۱۴۵۰۰ اتوبوس ۲۶ هزار سواری با ۱۸ هزار راننده آماده ارائه خدمات هستند، ما برای ایجاد فرهنگ سفر و استراحت در طول مسیر با پلیس راهور و نیروی انتظامی هماهنگی هایی برای اجرای اقدامات فرهنگی داشته‌ایم.

او افزود: ۸۰۰ متجمع خدمات رفاهی در طول مسیرها آماده ارائه خدمات هستند، سامانه ۱۴۱ راهداری به صورت شبانه روزی آماده پاسخگویی به مردم است، همچنین  ۱۴ هزار راهدار به صورت شبانه روزی آماده هستند تا خدمات لازم را ارائه کنند، ۲۲۰۰ گشت راهدار برای وضعیت اضطراری آماده هستند، ۷۰۰ راهدارخانه  در سراسر کشور تجهیز شده است، خط کشی و پاکساری سطح راهها انجام شده است، مواد و مصالح مورد نیاز برای مواقع اضطراری در ایام عید آماده شده است تا در صورت نیاز مورد استفاده قرار گیرد، فعالیت های عمرانی در ایام عید متوقف خواهد شد، راهدارخانه ها تجهیز شده است تا در صورت نیاز به مسافران خدمات اسکان ارائه بدهند، در محل های پرحادثه که موفق نشدیم اصلاح کنیم بنرهایی برای هشدار نصب شده است.

قیمت بلیط هواپیما در سایت سازمان هواپیمایی کشور ثبت شده است

عابدزاده از شرکت هواپیمایی گفت: جلسات متعددی بین سازمان هواپیمایی، سازمان تعزیرات و سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان برگزار شده است تا قیمت ها براساس مصوبات باشد، برنامه ریزی برای انجام گشت های مشترک انجام شده است، آماده سازی و زیباسازی فرودگاه ها و رصد قیمت ها را خواهیم داشت.

او افزود: نرخ ها در سایت سازمان هواپیمایی ثبت شده است و مردم می توانند مشاهده کنند، پیش بینی ها به عمل آمده تا خدمات خوبی به مردم ارائه شود.

پیشگیری و مداخله شبه قضایی تعزیرات با متخلفان

خوش قدم از سازمان تعزیرات حکومتی گفت: مطابق سالهای قبل از دی ماه جلسات هماهنگی با ستاد تشکیل شده است و تمام اداره های این دستگاه آماده ارائه خدمات هستند، سالم سازی فضای کسب و کار، برخورد با تخلفات و تنظیم بازار از جمله برنامه های ما است، طرح امسال در دو قالب زمانی از ۷ اسفند که متقارن با میلاد حضرت فاطمه بود آغاز شده است و مرحله دوم با رویکرد گردشگری از ۲۸ اسفند تا ۱۵ فروردین است.

او افزود: امسال زمان اجرای طرح ما یک ماهه خواهد بود در ایام تعطیلات تا ساعت ۸ شب گشت های تعزیرات فعال هستند، نیروهای گشت تعزیرات تا ۳ برابرافزایش یافته است، طرح کشیک ها براساس آمار گردشگری و تعداد مسافران استانها برنامه ریزی شده است  و در استانهایی که میزان تخلفات بیشتر بوده گشت های بیشتری خواهیم داشت، خودروهای متحدالشکل تعزیرات بر عملکرد و ارائه خدمات نظارت خواهند داشت، رویکرد ما پیشگیری و مداخله شبه قضایی با رویکرد عدم تعطیلی خواهد بود.

 


برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
" باسپاس از اظهار نظر شما دیدگاه و نظرات ارسالی پس ازتایید در وب سایت آناهیدنیوز قرارخواهد گرفت. پیام های غیرمرتبط و یا مطالبی که در آن شئونات اخلاقی رعایت نشده باشد، منتشرنمی شود."