• تاریخ خبر : سه شنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۸
  • ساعت ۰۹:۲۸

با تایید شورای نگهبان؛وزارت میراث فرهنگی و گردشگری تشکیل می شود


سخنگوی شورای نگهبان از تایید مصوبه تشکیل وزارت میراث فرهنگی و گردشگری خبر داد.

 

به گزارش شاتا،عباسعلی کدخدایی با اعلام خبر تایید مصوبه تشکیل وزارت میراث فرهنگی و گردشگری عنوان کرد: روزگذشته نتیجه این بررسی را به مجلس اعلام کردیم.

وی افزود:‌ البته ما عدم مغایرت مصوبه با شرع و قانون را به مجلس اعلام کردیم.

 

 

سازمان+میراث+فرهنگی

 

 

سخنگوی شورای نگهبان در پاسخ به این سوال که آیا باید رئیس سازمان میراث فرهنگی با توجه به تبدیل این سازمان به وزارتخانه از مجلس رای اعتماد بگیرد، گفت: این مسائل مربوط به حوزه اجرا و قانون‌گذاری است ما مصوبه تشکیل وزارت میراث فرهنگی و گردشگری را تایید کردیم.

 

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی از تایید طرح تشکیل وزارت میراث فرهنگی و گردشگری از سوی شورای نگهبان خبر داد.

 

سیده فاطمه ذوالقدر در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: تشکیل وزارت میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی، گامی در جهت ایجاد تحول و پاسخگویی و افزایش نظارت است.

 

وی افزود: دو مفهوم حفظ میراث و گردشگری از موضوعات اساسی در توسعه هر کشوری است. حفظ میراث فرهنگی در حقیقت حراست و پاسداشت گذشته تاریخی، بنیان های فرهنگی کشور ایران با پیشینه تاریخی عظیم و گسترده در دوره پیش از اسلام و دوره اسلامی است. با در دست داشتن این سرمایه ارزشمند در واقع زیرساخت کلیدی برای توسعه صنعت گردشگری را که اصولی ترین بنیان اقتصاد بدون نفت است را برای کشورمان که شهره به صلح و صفا و میهمان نوازی است در اختیار داریم و لازم است به این دوگانه ارزشمند و بنیادی توجه شایسته صورت پذیرد


برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
" باسپاس از اظهار نظر شما دیدگاه و نظرات ارسالی پس ازتایید در وب سایت آناهیدنیوز قرارخواهد گرفت. پیام های غیرمرتبط و یا مطالبی که در آن شئونات اخلاقی رعایت نشده باشد، منتشرنمی شود."