• تاریخ خبر : یکشنبه ۰۶ مرداد ۱۳۹۸
  • ساعت ۰۹:۱۳

“دژ رشکان” اشکانی‌ها و”جیپ” پهلوی در فهرست میراث ملی


سرپرست دفتر ثبت آثار تاریخی از ثبت ملی ۲۰ اثر تاریخی استان تهران مانند ساختمان «جیپ» و «ارگ سلجوقی ری» و «دژ رشکان» در فهرست میراث ملی در جلسه‌ای ویژه ثبت بناهای تاریخی تهران خبر داد.

 

آناهید نیوز- مصطفی پورعلی شاخص‌ترینِ این بناهای تاریخی را «ورزشگاه تختی»، «دژ رشکان»، «ارگ سلجوقی ری» و «ساختمان جیپ» اعلام کرد و افزود:‌ هر چند در حدود یک ماه گذشته خبرثبت ملی ساختمان جیپ منتشر شد، اما با توجه به این‌که باید فرآیند ابلاغیه‌ی مالک، زمان مشخصی را طی کند و چون از یک ماه قبل تا امروز، هیچ اعتراضی از سوی مالک مطرح نشده است، ما نیز ثبت ملی این ساختمان تاریخی را علاوه بر این‌که به همه‌ی کسانی که در آن مزایده به صورت عمومی شرکت کرده بودند، به همه کسانی که باید ابلاغ عمومی کردیم.

 

 

دژ رشکان

 

به گفته‌ی پورعلی در این جلسه‌ی ثبت «بانک ملی شعبه دانشگاه تهران»، «پاساژ رزاق منش»، «دژ رشکان»، «ورزشگاه تختی»، «حمام روستای مهاباد فیرزوکوه»، «رستوران سورن»، «ساباط شیرازی پامنار»، «ساختمان جیپ»، «عمارت باغ الهیه»، «قلعه امیرآباد ورامین»، «عمارت قوه قضائیه در خیابان کسری»، «کوشک اربابی روستای حسین آباد ورامین»، «گرمابه مقدم»، «هتل شمشک»، «هنرستان فنی راهیان قدس»، «حمام دولاب»،‌«مسجد دولاب»، «ارگ سلجوقی ری»، «خانه نیکنام» و «خانه مجاور مسجد شیخ فضل الله نوری» در فهرست آثار ملی ثبت شده‌اند.


برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
" باسپاس از اظهار نظر شما دیدگاه و نظرات ارسالی پس ازتایید در وب سایت آناهیدنیوز قرارخواهد گرفت. پیام های غیرمرتبط و یا مطالبی که در آن شئونات اخلاقی رعایت نشده باشد، منتشرنمی شود."