• تاریخ خبر : شنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۷
  • ساعت ۰۹:۲۲

رئیس ستاد گردشگری شهرداری تهران:موزه‌های پایتخت میزبان «روز تهران» می‌شوند


رئیس ستاد گردشگری شهرداری تهران از برگزاری برنامه‌های فرهنگی «روز تهران» در ۱۱ نقطه تاریخی و فرهنگی پایتخت به مناسبت «روز تهران» خبر داد.

آناهید نیوز- مهدی سیف با اشاره به ویژه برنامه‌های شهرداری تهران در راستای برگزاری مراسم ویژه «روز تهران» به اجرای برنامه‌های فرهنگی در نقاط مختلف پایتخت اشاره کرد و گفت: قرار است در موزه‌های موسیقی، آب، گرافیک، فرش، مینیاتور، دکتر معین و باغ موزه قصر مجموعه برنامه‌های فرهنگی برای آشنایی شهروندان با هویت تاریخی تهران برگزار شود.

 

 

tehram-museum

 

 

ی ادامه داد: محوطه بیرونی برج طغرل، باب همایون، تئاتر شهر و برج آزادی نیز میزبان برنامه‌های روز تهران خواهند بود.

رئیس ستاد گردشگری شهرداری تهران با اشاره به محتوای ویژه برنامه‌های روز تهران که روز یکشنبه ۱۵ مهرماه برگزار می شود، گفت: قرار است در این روز توضیحاتی درخصوص علت و ضرورت نام گذاری روز تهران به مخاطبان ارائه و در کنار آن از مفاخر و مشاهیر مرتبط با تهران تجلیل شود. برگزاری مراسم آیینی همچون پرده خوانی یا شاهنامه خوانی، خاطره گویی از احوال قدیم تهران، نمایش فیلم مرتبط با تهران، پذیرایی با قهوه به دلیل تقارن این روز با روز جهانی قهوه و بیان پیشینه قهوه خانه در ایران از برنامه هایی است که به مناسبت روز تهران اجرا می شود.

به گفته سیف، برگزاری مسابقه مرتبط با شناخت اماکن گردشگری و شاخص منطقه، معرفی پتانسیل‌های گردشگری و مشاهیر منطقه و توزیع کتاب داستان تهران مخصوص کودکان و نوجوانان از دیگر برنامه‌های شهرداری تهران به مناسبت روز تهران است.

یادآور می شود؛ ویژه برنامه «روز تهران»، ۱۵ مهرماه ساعت ۱۵ در مناطق ۱، ۳، ۴، ۶، ۷، ۸، ۹، ۱۱، ۱۲، ۱۴ و ۲۰ برگزار می شود.


برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
" باسپاس از اظهار نظر شما دیدگاه و نظرات ارسالی پس ازتایید در وب سایت آناهیدنیوز قرارخواهد گرفت. پیام های غیرمرتبط و یا مطالبی که در آن شئونات اخلاقی رعایت نشده باشد، منتشرنمی شود."