• تاریخ خبر : شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶
  • ساعت ۱۵:۲۷

رئیس هیات مدیره انجمن دفاتر مسافرتی و جهانگردی :دفاتر خدمات مسافرتی مانعی برای فروش بسته های سفر خود در نمایشگاه گردشگری تهران ندارند


رئیس هیات مدیره انجمن دفاتر خدمات مسافرتی و جهانگردی گفت: دفاتر خدمات مسافرتی با توجه به هدف و فعالیت خود در نمایشگاه حضور دارند و هیچ منعی برای فروش بسته های سفر آنها وجود ندارد.

آناهید نیوز- حرمت الله رفیعی در گفت و گو با خبرنگار آناهید نیوز با اشاره به رسالت دفاتر در یازدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری گفت: دفاتر مسافرتی به طبع میزان فعالیتی که دارند کارهای خود را عرضه می کنند. بخشی از دفاتر برای تورهای خروجی فعالیت می کنند. به عبارتی هر دفتری کار خاص خودش را انجام می دهد و دفاتری که در تورهای ورودی فعال هستند در نمایشگاه گردشگری تهران نمی توانند حضور چندانی داشته باشند چون بازار آنها اینجا نیست.. قاعدتا در این نمایشگاه بیشتر در حوزه داخلی، ایرانگردی و خروجی دفاتر فعال هستند.

 

 

دفاتر مسافرتی

 

رفیعی ادامه داد: قاعدتا اگر چنانچه ارباب رجوعی درخواست خرید داشته باشد، انجام می شود یعنی منوط به این نیست که در نمایشگاه اجازه فروش نداشته باشند اما بهترین نوعش این است که عزیزانی که از غرفه ها بازدید می کنند به غرفه های مختلف سر بزنند و آنچه را که می خواهند جست و جو کنند. یکی از محاسن نمایشگاه این است که می توانند به واقعیت بیشتر نزدیک شوند. چون در نمایشگاه رقابت تنگاتنگ است و محصول مورد نیازشان را از دفتر مورد نیازشان درخواست داشته باشند. یعنی اینطور نیست که محصولی را برای فروش داشته باشند مجاز نیستند به فروش برسانند.

او توضیح داد:انجمن دفاتر خدمات مسافرتی و جهانگردی برای برگزاری هر نمایشگاهی، بر خودمان فرض می دانیم که فعالیت گسترده ای در این زمینه داشته باشیم تا دفاتر بتوانند محصولات و فعالیت های مدت یکساله خودشان را در نمایشگاه های مختلف عرضه کنند. برای برگزاری نمایشگاه گردشگری تهران هم نیز جلسات مختلف با همکاران و نماینده های مختلف برگزار شد که همکاری خوب و دوستانه ای داشتیم و سازمان میراث فرهنگی و گردشگری هم تاکید بر حضور هر چه پرشورتر در این نمایشگاه داشت.

حرمت اله رفیعی ادامه داد: در نمایشگاه گردشگری سعی شد دفاتری که بعضا از کارهای خلاف رویه استفاده می کردند یا با تذکر یا با نوع دیگری از مجموعه تلاش کردیم که اگر می توانند خودشان را در مسیر درستی قرار بدهند و اصلاح کنند و اگر هم که نه، از حضور در نمایشگاه منع شدند. به نظر می رسد که یک کار جمعی برای این نمایشگاه انجام شد و امیدواریم که استقبال خوبی از ناحیه مردم صورت بگیرد.

رفیعی در پاسخ به این پرسش که چه تعداد دفاتر مسافرتی در نمایشگاه حضور دارند گفت: آمار را باید از سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری بگیرید چون هر روز متغیر است. ولی استقبال خوبی از این نمایشگاه در بین صنف دفاتر خدمات مسافرتی شده است.


برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
" باسپاس از اظهار نظر شما دیدگاه و نظرات ارسالی پس ازتایید در وب سایت آناهیدنیوز قرارخواهد گرفت. پیام های غیرمرتبط و یا مطالبی که در آن شئونات اخلاقی رعایت نشده باشد، منتشرنمی شود."