• تاریخ خبر : چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۷
  • ساعت ۱۲:۰۴

رشد منفی جذب گردشگران چینی


چین در سال ۲۰۱۶ با خروج ۱۳۵ میلیون گردشگر به مقاصدی از سراسر جهان، در صدر فهرست گردشگرفرست‌ترین کشورهای دنیای قرار گرفت و پیش‌بینی می‌شود تعداد گردشگران چینی تا سال ۲۰۲۰ به رقم ۱۵۰ میلیون گردشگر برسد که نشان از آینده روبه‌رشد و مطمئن این بازار دارد.

 آناهید نیوز- محمدرضا پوینده .اما؛ ایران در جذب گردشگر از این بازار وسیع نیز چندان موفق عمل نکرده است و بنابر آمارهای موجود از سال ۱۳۹۵ تنها ۷۳ هزار نفر از این تعداد را توانسته جذب خود کند. این تعداد در سال ۹۶، به کمتر از ۶۹ هزار نفر رسید و رشد منفی ۶ درصدی را ثبت کرد.

 

 

چین

 

متاسفانه معاونت گردشگری کشور جمهوری اسلامی ایران که در واقع تنظیم کننده ارتباطات و تبادلات گردشگری با سایر کشور ها بویژه کشورهای هدف گردشگری است، نه تنها هیچ نقشه راه و برنامه مدون و منسجمی را ارائه ننموده، بلکه مشکلات فراوانی را برای فعالان بخش خصوصی در این مسیر ایجاد نموده است.

با تاسف فراوان ما شاهد واکنش صفر این معاونت در برابر تمامی انتقادات، پیشنهادات و نظرات کارشناسان، اساتید دانشگاه و فعالان بخش گردشگری کشور هستیم.

بی شک با توجه به بکر بودن بازار گردشگری کشور و اهمیت و مزیت گردشگری فرهنگی، تاریخی، طبیعی و بویژه گردشگری سلامت ایران، با  استفاده از دانش و تدبیر کارشناسان و توان بخش خصوصی می توان اقدامات فراوانی را انجام داد.

اگر هنوز به این باور نرسیده اید که بسیاری از فعالین بخش خصوصی و سرمایه گذاران تاسیسات و موسسات گردشگری در بدترین شرایط ممکن روزگار سپری می کنند، از اطاق هاتان بیرون آمده و آنها را از نزدیک ببینید بلکه نظرات تخصصی و تجربی آنها به تغییر سیاست ها و برنامه هاتان منجر شود.

ورودی گردشگران خارجی از بسیاری از بازارهای هدف و سنتی و حتی کشورهای همسایه رو به کاهش است و شما نه تنها روی نقطه صفر توقف نموده بلکه انرژی و توان کارشناسان و بودجه های اندک  را نیز صرف طرح هایی نظیر “شهر گردشگر” آنهم به صورت ناقص و بدون خروجی مشخص می کنید.

نزدیک به یکسال است که در خصوص طرح شهر گردشگر اقدام به فعالیت های تبلیغی می کنید، لطفا خروجی آنرا برای گردشگری ایران با عدد و رقم اعلام کنید.!


برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
" باسپاس از اظهار نظر شما دیدگاه و نظرات ارسالی پس ازتایید در وب سایت آناهیدنیوز قرارخواهد گرفت. پیام های غیرمرتبط و یا مطالبی که در آن شئونات اخلاقی رعایت نشده باشد، منتشرنمی شود."