• تاریخ خبر : یکشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۶
  • ساعت ۰۹:۵۳

رشد هفت برابری گردشگران خارجی درکهگیلویه وبویراحمد


مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد گفت: شمار گردشگران خارجی این استان در دولت یازدهم حدود هفت برابر افزایش یافته است.

آناهید نیوز- محمود باقری اظهار داشت که شمار گردشگران داخلی در این مدت و ظرف سه سال گذشته تاکنون نیز حدود ۱۵ درصد رشد داشته است.
وی تعداد گردشگران خارجی اسکان یافته در مناظر و مناطق بکر و گردشگری استان در سال ۹۵ را حدود ۲ هزار و ۱۵۰ نفر دانست و افزود: شمار گردشگران داخلی نیز در این مدت ۲میلیون و ۹۰۰ هزار نفر بود.

 

55555_180_qpr
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد که ظرف چهار ماه گذشته نیز شمار گردشگران خارجی در استان با رشدی بیش از ۵۵ درصدی نسبت به مدت مشابه سال ۹۵ افزون بر یک هزار و ۵۰ نفر بوده است.
باقری با بیان اینکه امکانات و زیرساخت ها جوابگوی نیاز خیل عظیم گردشگران نیست، تصریح کرد: هم اینک هشت هتل ۲ ستاره، ۲ هتل چهارستاره و یک مجتمع جهانگردی در استان وجود دارد.
وی به طرح در حال اجرای هتل چهارستاره و پارک آبی یاسوج اشاره کرد و گفت: با بهره برداری از این طرح ۱۰۰ تخت به تعداد تخت های رسمی گردشگر پذیر و هتل های چهارستاره ای در سطح استان اضافه خواهد شد.
باقری میزان پیشرفت فیزیکی این طرح را افزون بر ۴۵ درصد ذکر کرد و گفت: حدود ۱۱۰ میلیارد ریال از محل صندوق توسعه ملی برای شتاب بخشی آن تخصیص یافته است.

 

604747_sVqmbO9o
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به تحولات انجام شده در حوزه زیرساخت‌های گردشگری در استان عنوان کرد: افزون بر ۱۱۰میلیارد ریال از محل سفر رئیس جمهوری و هیات دولت در مرداد ماه سال گذشته در این زمینه تخصیص یافت.
باقری افزود: حدود ۲۶ طرح در بخش‌های مختلف برای این میزان اعتبار تعریف شده که ۵۰ میلیارد ریال آن برای ساخت چهار پارک اسکان اختصاص یافته است.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد همچنین گفت که ۴۲ طرح در حوزه گردشگری با سرمایه گذاری افزون بر یک هزار میلیارد ریال در این استان توسط بخش خصوصی در حال اجراست.
به گزارش ایرنا،وی اظهار داشت: میزان پیشرفت فیزیکی این طرح‌ها بین ۱۰ تا ۹۰ درصد است.
وی تصریح کرد: این طرح‌ها در بخش‌های مختلف شامل ساخت هتل، هتل آپارتمان و اردوگاه‌های تفریحی و گردشگری است.
وی افزود: سال گذشته بیش از ۱۴۰ میلیارد ریال تسهیلات از صندوق توسعه ملی برای طرح‌های در حال اجرای بخش خصوصی در کهگیلویه و بویر تخصیص یافت.

 


برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
" باسپاس از اظهار نظر شما دیدگاه و نظرات ارسالی پس ازتایید در وب سایت آناهیدنیوز قرارخواهد گرفت. پیام های غیرمرتبط و یا مطالبی که در آن شئونات اخلاقی رعایت نشده باشد، منتشرنمی شود."