• تاریخ خبر : پنجشنبه ۰۵ مرداد ۱۳۹۶
  • ساعت ۱۰:۲۲

رومیانی در جمع تورگردانان خارجی : سفر و گردشگری تولد دوباره است


سرپرست معاونت گردشگری در نشست هم اندیشی تور گردانان مطرح از ۱۴ کشور با اشاره به اینکه گردشگری و سفر تولدی دوباره است‏‏ گفت: سعی ما بر این است که گشایش خاطر و نمایش مهربانی را برای همه گردشگران به خصوص گردشگران خارجی به نمایش بگذاریم.

آناهید نیوز- میرهادی قره‌سید رومیانی سرپرست معاونت گردشگری سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، شب گذشته ۴ مرداد ۹۶، در نشستی که با حضور تورگردانان مطرح ۱۴ کشور خارجی در هتل پارسیان آزادی و به دعوت هلدینگ گردشگری مارکوپولو برگزار شد، گفت: «با سفر شما تورگردانان به ایران، ما در انتظار میزبانی از جمعیت وسیعی از مردمان کشورهای شما هستیم، چراکه در این تور، امنیت، جاذبه‌های گردشگری، مواریث تاریخی و فرهنگی و مردم مهمان‌نواز ما را دیده‌اید و اکنون می‌توانید تجربه‌های خود را با مردم کشورهای خودتان به اشتراک بگذارید.

 

 

43_123

 

او با اشاره به تورگردانان گفت: «با سفر شما تورگردانان به ایران، ما در انتظار میزبانی از جمعیت وسیعی از مردمان کشورهای شما هستیم، چراکه در این تور، امنیت، جاذبه‌های گردشگری، مواریث تاریخی و فرهنگی و مردم مهمان‌نواز ما را دیده‌اید و اکنون می‌توانید تجربه‌های خود را با مردم کشورهای خودتان به اشتراک بگذارید.»

او اضافه کرد: «کاستی‌هایی در حوزه گردشگری ایران وجود دارد که باید برطرف شوند، اما افرادی که چند سال قبل به این کشور سفر کرده‌اند بی‌شک اذعان می‌کنند که ایران در این حوزه پیشرفت‌های چشمگیری کرده است.»

رومیانی یادآور شد: «ایران کشوری است که در مسیر توسعه پایدار قرار دارد و به سمت پیشرفت حرکت می‌کند. سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری برنامه‌ها و فعالیت‌های بسیار زیادی برای توسعه گردشگری و رسیدن به وضعیت مطلوب برای میزبانی از گردشگران تمام کشورها در دستورکار دارد.»

در ادامه حسن انصاری ‏ مدیرعامل هلدینگ گردشگری مارکوپولوبه برنامه سفر اشاره کرده و گفت: این گروه قرار است که تورهای ترکیبی بین ایران و امنستان تعریف کنند
او همچنین با اشاره شناسایی ۱۰۰ خانه بوم گردی در ایران توسط مارکوپولو گفت: در ایران بیش از ۳۰۰ اقامتگاه سنتی و بوم گردی شکل گرفته است و قرا راست با توجه به سیاست سازمان میراث فرهنگی تعداد خانه های بوم گردی به هزار خانه برسد.

همچنین در ادامه این مراسم چند تن از تورگردانان کشورهای مختلف به بیان دیدگاه‌ها و پیشنهادهای خود پرداختند.

هیوبرت آیمر، تورگردانی از کشور فرانسه، در این نشست گفت: «باعث تأسف است که تاکنون به ایران سفر نکرده بودم. با تاریخ و فرهنگ ایران آشنایی داشتم و در این سفر آنچه را در کتاب‌ها ی تاریخ خوانده بودم مشاهده کردم.»
او افزود: براساس آمار شنیداری ایران به لحاظ داربودن منابع رتبه ۶ و اثار ثبت شده آن  ۲۲ اثر جهانی است اما رتبه ۱۴ را در در جهان برای دارا بودن آثار تاریخی به خود اختصاص داده است و از این جهت فکر می کنم باید تلاش های زیادی انجام شود. همچنین برای حفاظت از آثار تاریخی همانند تخت جمشید ه کاری بس دشوار و هزینه بر است.
آیمر هم همانند دیگر گردشگران خارجی به معضل سرویس بهداشتی در ایران اشاره کرد و خواستار سرمایه گذاری بیشتر در حمل ونقل ریلی ایران شد.

 

 

1_MORT6091

 

لین وشامبس، تورگردان دیگری از کشور فرانسه، نیز گفت: «سفر به ایران تجربه خوبی بوده و مهمان‌نوازی و مهربانی مردم این کشور این تجربه خوب را به خاطره‌ای فراموش‌نشدنی تبدیل کرده است.»

وشامبس تصریح کرد: «در شهرهای مختلف ایران شاهد تفریح و خوشی خانواده‌ها در کنار هم بودیم. این موضوع برای بسیاری از تورگردانان جالب و خوشایند بود، چراکه چنین اتفاقاتی را در کشور خودمان نمی‌بینیم.»

این تورگردان فرانسوی افزود: «متأسفانه اطلاعات درست و مطلوبی از ایران در وب‌سایت‌ها وجود ندارد. توجه به تولید محتوا با تمرکز بر جزئیات باید موردتوجه قرار بگیرد تا مردم سایر کشورها با جاذبه‌های ایران آشنا شوند.»
هستر، تورگردانی از آفریقای جنوبی، هم گفت: «با وجود اینکه سفر به ایران برنامه فشرده‌ای بود، اما همه ما تجربیات و خاطراتی جالب و به‌یادماندنی از این سفر کسب کردیم.»

این تورگردان اهل آفریقای جنوبی افزود: «برخورد با مردم مهربان و مهمان‌نواز ایران بخش بسیار جالب این سفر بود. حضور در مهمانسرای سنتی در پاسارگاد و شنیدن آوای دف و آشنایی با لباس سنتی این منطقه برای همه افرادی که در این تور بودند بسیار لذت‌بخش بود و باید این موارد در برنامه گردشگرانی هم که به ایران سفر می‌کنند لحاظ شود.»

کریستیانو، تورگردانی از کشور برزیل، نیز با اشاره به اینکه پیش از این به ایران سفر کرده، گفت: «در این سفر شاهد پیشرفت‌های خوبی در حوزه گردشگری نسبت به سال‌های گذشته بودم، اما هنوز کاستی‌هایی وجود دارند که برای توسعه صنعت گردشگری باید آن‌ها را رفع کرد.»
یاد آور می شود در پایان این نشست از بروشور اطلاع رسانی ۱۰۰ خانه بوم گردی که توسط مارکوپولو شناسایی شده اند با حضور سرپرست گردشگری رونمایی شد.
قرار است سامانه رزواسیون این خانه های بوم گردی به زودی گشایش یابد و آژانس ها و دفاتر خدمات مسافرتی از طریق این سامانه بتوانند به خدمت رسانی به گردشگران و مسافران داخلی وخارجی بپردازند.


برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
" باسپاس از اظهار نظر شما دیدگاه و نظرات ارسالی پس ازتایید در وب سایت آناهیدنیوز قرارخواهد گرفت. پیام های غیرمرتبط و یا مطالبی که در آن شئونات اخلاقی رعایت نشده باشد، منتشرنمی شود."