• تاریخ خبر : یکشنبه ۰۸ بهمن ۱۳۹۶
  • ساعت ۱۳:۱۱

رونمایی از دو سامانه دانش بنیان واقعیت مجازی ویژه معرفی اماکن گردشگری


در یازدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته از دو سامانه بازدید و راهنمای بازدید واقعیت مجازی اماکن گردشگری که به وسیله یکی از شرکت های دانش بنیان دانشگاه صنعتی شریف طراحی و ساخته شده است، رونمایی شد.

آناهید نیوز- تکنولوژی واقعیت مجازی یک فناوری نوظهور است که به کمک عینک های واقعیت مجازی و حسگرهای متعدد سعی در شبیه سازی محیط های مختلف و القای تجربه حضور در محیط شبیه سازی شده به مخاطبان خود را دارد. کاربران با قراردادن هدستهای واقعیت مجازی روی سر قابلیت حرکت در فضای شبیه سازی شده و هم چنین تعامل با محیط را خواهند داشت.

 

 

واقعیت مجازی

 

شرکت دانش بنیان آرمان گیتی رای (آگیرا) مستقر در مرکز رشد فناوری های پیشرفته دانشگاه صنعتی شریف در راستای معرفی جاذبه های گردشگری تبریز در رویداد فراملی تبریز ۲۰۱۸ با حمایت سازمان توسعه گردشگری و سازمان فناوری اطلاعات شهرداری تبریز اقدام به طراحی و ساخت ایستگاه واقعیت مجازی تبریز زیبا نموده است.

تبریز زیبا اولین پروژه واقعیت مجازی تعاملی کشور در صنعت گردشگری است که کاربران به صورت شش درجه آزادی امکان راه رفتن و حرکت تعاملی در امکان گردشگری شهر تبریز را خواهند داشت. فاز نخست این پروژه برای بازار بزرگ تبریز، تفرجگاه ائلگلی و مسجد کبود پیاده سازی شده و در فازهای آتی سایر اماکن گردشگری شهر تبریز و استان آذربایجان شرقی به آن افزوده خواهد شد.

علاوه بر این در این نمایشگاه سامانه واقعیت مجازی اقامتگاه های بومگردی مارکوپولو با رویکرد معرفی رایگان اقامتگاه های بومگردی به وسیله این شرکت رونمایی گردید.

گفتنی است: شرکت دانش بنیان آگیرا در سال ۱۳۹۲ به وسیله جمعی از دانشجویان و فارغ التحصیلان شریف در ایران و امریکای شمالی حول توسعه فناوری های نوین صنعت گردشگری تاسیس گردیده و با استفاده از فناوری های نوین طراحی وب، داده کاوی کلان داده ها، سامانه های بازدید واقعیت مجازی و واقعیت افزوده محصولات متعددی را در صنعت گردشگری توسعه داده و از تیرماه سال ۱۳۹۴ به عنوان اولین شرکت دانش بنیان حوزه گردشگری به وسیله کارگروه ارزیابی و تشخیص صلاحیت شرکت های دانش بنیان مورد تایید قرار گرفته است.

علاوه بر این آگیرا از سال ۱۳۹۵ به عنوان یک شرکت تحت لیسانس گوگل پروژه هایی را در ایران و امریکای شمالی پیاده سازی نموده است.


برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
" باسپاس از اظهار نظر شما دیدگاه و نظرات ارسالی پس ازتایید در وب سایت آناهیدنیوز قرارخواهد گرفت. پیام های غیرمرتبط و یا مطالبی که در آن شئونات اخلاقی رعایت نشده باشد، منتشرنمی شود."