• تاریخ خبر : سه شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۷
  • ساعت ۱۲:۰۴

رونمایی از قرآن زعفرانی در موزه رضا عباسی


آیین معرفی و رونمایی از کهن‌ترین نسخه قرآنی کامل، تاریخ‌دار و حاوی ترجمه فارسی، مشهور به «قرآن زعفرانی» در موزه رضا عباسی برگزار می‌شود.

آناهید نیوز- آیین معرفی و رونمایی از کهن‌ترین نسخه قرآنی کامل، تاریخ‌دار و حاوی ترجمه فارسی، مشهور به «قرآن زعفرانی»، روز یکشنبه ۲۵ آذر در موزه رضا عباسی برگزار می‌شود.

 

 

قران رعفران

 

 

قرآن زعفرانی یکی از مهم‌ترین نسخه‌های قرآنی همراه با ترجمۀ فارسی از قرن ششم است. این اثر ارزشمند نسخۀ کاملی از قرآن کریم همراه با برگردان فارسی است که در سال ۵۴۶ هجری قمری به دست کاتب ابوالفخر بن ابی‌الفضل الزعفرانی کتابت شده است. قرآن زعفرانی، کهن ترین نسخۀ قرآنی کامل، تاریخ دار و حاوی ترجمۀ فارسی است.

آئین رونمایی و معرفی نسخه‌ی قرآن زعفرانی با ترجمه پارسی کهن موجود در مخزن موزه رضا عباسی که همزمان با روز پژوهش و با سخنرانی آقای آذرتاش آذرنوش( استاد دانشگاه)، علی اشرف صادقی( عضو فرهنگستان زبان و ادب فارسی) مرتضی کریمی‌نیا (پژوهشگر مطالعات قرآنی) در تاریخ ۲۵ آذرماه از ساعت ۱۵ در موزه رضا‌عباسی برگزار می‌شود .

 

موزه رضا عباسی درخیابان شریعتی. نرسیده به پل سید‌خندان. پلاک ۸۹۲ قرار دارد. علاقه‌مندان برای اطلاعات بیشتر می‌توانند با شماره تلفن۸۸۵۳۵۱۳۵ تماس بگیرند.

 


برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
" باسپاس از اظهار نظر شما دیدگاه و نظرات ارسالی پس ازتایید در وب سایت آناهیدنیوز قرارخواهد گرفت. پیام های غیرمرتبط و یا مطالبی که در آن شئونات اخلاقی رعایت نشده باشد، منتشرنمی شود."