• تاریخ خبر : دوشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۶
  • ساعت ۰۹:۳۲

رونمایی از قرآن ۱۱۰۰ ساله کوفی در موزه عباسی


قرآن کوفی از نوع «مشرقی» با قدمت بیش از ۱۱۰۰ سال، قدیمی‌ترین قرآنی است که تا کنون در موزه رضا عباسی به نمایش درآمده است.

آناهید نیوز _ «فرامرز رنجبر» مدیر موزه رضا عباسی با بیان این خبر افزود : این قرآن روی پوست آهو و با اعراب و رنگ‌نویسی بدون تذهیب نوشته شده است که در حال حاضر در کنار دیگر نسخه‌های قرآنی در تالار خوشنویسی موزه رضا عباسی در معرض نمایش قرار دارد.

 

ed5fbb72-e075-492a-8aec-93348fb519d2

 

دیگر آثار به نمایش درآمده در این موزه، شامل تک برگ‌ها و کتاب‌هایی مانند نسخه قرآن از «علی عسگر ارسنجانی» یا «یاقوت مستعص»، مناجات‌نامه، دعا، چهل سخن، دعای جوشن کبیر و علم هیئت النجوم است.

مدیر موزه رضا عباسی تاکید کرد: در این موزه، برخی قرآن‌های نفیس دیگری نیز در اختیار است که به صورت تک برگ‌ از گذشته باقی مانده‌اند و نمی‌دانیم متعلق به چه کسی هستند.

موزه‌ی رضا عباسی در خیابان شریعتی، نرسیده به پل سیدخندان شماره ۹۷۲ قرار دارد و هر روز از ساعت ۹ صبح تا ۷ عصر فعال است. هزینه ورودی موزه برای گردشگران داخلی، ۲۵۰۰ تومان و برای گردشگران خارجی ۱۵ هزار تومان است.


برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
" باسپاس از اظهار نظر شما دیدگاه و نظرات ارسالی پس ازتایید در وب سایت آناهیدنیوز قرارخواهد گرفت. پیام های غیرمرتبط و یا مطالبی که در آن شئونات اخلاقی رعایت نشده باشد، منتشرنمی شود."