• تاریخ خبر : یکشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۷
  • ساعت ۱۸:۵۱

رییس جامعه گردشگری الکترونیکی اقدامات اتحادیه های نظام صنفی در کسب و کارهای مجازی را غیرقانونی اعلام کرد


رئیس جامعه گردشگری الکترونیکی ایران به اقدامات غیر قانونی اتحادیه های نظام صنفی در کسب و کار های مجازی اعتراض کرد

آناهید نیوز-رئیس جامعه گردشگری الکترونیکی ایران گفت طی نامه ای به وزیر صنعت و معدن و تجارت و نیز  معاون رئیس جمهور، رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری  درتاریخ  ۰۷/۱۱/۹۷ فعالیت تشکلی بنام ” اتحادیه کشوری کسب وکارهای مجازی را غیرقانونی اعلام کرده ایم.

فضای مجازی

او  فراخوان راه اندازی کارگروه گردشگری الکترونیک  جهت ارائه مجوز به شرکتهای فعال در حوزه گردشگری الکترونیک  را مستند به مصوبه هیات عالی مقررات زدایی وزارت امور اقتصادی و اتاق اصناف، اعلام  و با برخی از شرکت های فعال در صنعت گردشگری مکاتباتی داشته است.

انصاری گفت:باستنادقانون توسعه صنعت ایرانگردی و جهانگردی مصوب ۱۳۷۰

قانون تشکیل سازمان میراث فرهنگی و گردشگری مصوب ۲۳/۱۰/۸۲

و ماده ۳ تصویب نامه هیئت وزیران به شماره  ۷۵۷۹۱/۵۱۰۰۱ ه مورخ ۱۱/۶/۹۴

 بند الف ماده ۹۸ قانون برنامه ششم فعالیت مراکز و تاسیسات گردشگری دارای قانون خاص بوده و از شمول قانون نظام صنفی خارج است و در بند  ۲ ماده ۹۸ قانون برنامه پنجساله ششم توسعه ، تصریح شده است که تاسیسات گردشگری از هر نظر تابع قوانین ومقررات بخش صنعت گردشگری باستثنای معافیتهای مالیاتی بوده و از شمول قانون نظام صنفی مستثنی است.

رییس جامعه گردشگری الکترونیکی توضیح داد:در این رابطه می توان به تعارض بند ب مصوبه مورخ ۱۹/۲/۹۵ هیات عالی نظارت بر اصناف کشور در خصوص شمول فعالیت مراکز وتاسیسات گردشگری به قانون نظام صنفی و متعاقب آن ابطال این مصوبه در جلسه مورخ ۱۱/۷/۹۶ دیوان عدالت اداری اشاره نمود. لذا ورود اتحادیه های صنفی و اتاق اصناف به کسب و کار های گردشگری غیر قانونی است.

انصاری بیان کرد:لزوم ساماندهی کسب و کارهای اینترنتی در حوزه گردشگری از سنوات گذشته دغدغه مدیران ارشد سازمان متبوع و نیز فعالان گردشگری و فناوری اطلاعات بوده که نتیجه آن تاسیس جامعه تخصصی گردشگری الکترونیک ایران  با تایید سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری است.

او ادامه داد:این جامعه در راستای اهداف تعیین شده و براساس اساسنامه خود و با عنایت به توافق نامه فی ما بین سازمان و جامعه و عضویت فعالان این عرصه، تلاش و فعالیتهای بسیاری را برای بسط و توسعه گردشگری الکترونیک در کشورنموده و با تشکیل کارگروه های تخصصی و نشستها و نیز همایشهای ویژه گردشگری الکترونیک  با اکثر سازمان های مرتبط توافقات و نشست های مشترکی دارد و بگونه ای که این جامعه برای اکثر اصناف و فعالان پر سابقه صنعت گردشگری کاملا ” شناخته شده است.

او گفت:باتوجه باینکه هر روزه شاهد تشکیل انجمن ها و اتحادیه هاو …. مختلف در خصوص فناوری اطلاعات و فضای مجازی هستیم ، که نمونه آن راه اندازی اتحادیه کشوری کسب و کارهای مجازی و در کنار آن اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی هر دو در سال ۹۶ است و جذابیت این صنعت حضور تشکلهای نو ظهور و غیر مرتبط است، ازاین رو جامعه گردشگری الکترونیکی ایران  به نحو مقتضی خواهان  رسیدگی و جلوگیری از ورود غیر قانونی اتحادیه ها و صنوف مذکور جلوگیری است تا از موازی کاری و بروز اغتشاش و سرگردانی در این حوزه جلوگیری بعمل آید.

جامعه گردشگری الکترونیکی ایران، آمادگی  کامل خود را برای انجام کلیه اقدامات اجرایی، نظارت، پاسخگویی ، پیگیری رفع مشکلات و حمایت از فعالان عرصه گردشگری الکترونیک با هماهنگی سازمان متبوع پس از تفویض اختیار اقدامات اجرایی بیش از گذشته  اعلام می کند. .                                                                                      

                                           


برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
" باسپاس از اظهار نظر شما دیدگاه و نظرات ارسالی پس ازتایید در وب سایت آناهیدنیوز قرارخواهد گرفت. پیام های غیرمرتبط و یا مطالبی که در آن شئونات اخلاقی رعایت نشده باشد، منتشرنمی شود."