• تاریخ خبر : چهارشنبه ۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۷
  • ساعت ۰۹:۲۳

سازمان هواپیمایی از افزایش بی رویه بلیت هواپیما جلوگیری می کند  


رضا جعفرزاده با اعلام اینکه سازمان هواپیمایی کشوری هیچگونه نرخ تکلیفی برای بلیت هواپیما ندارد، گفت: “با هماهنگی شرکت‌های هواپیمایی ساز و کارهایی برای جلوگیری از افزایش بی رویه قیمت بلیت در ایام پرسفر تدارک دیده شده است.”

آناهید نیوز- مدیر روابط عمومی و سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری در خصوص نحوه قیمت گذاری بلیط هواپیما گفت: “بعد از اجرای قانون برنامه پنجم توسعه در خصوص آزادسازی نرخ بلیط هواپیما، سازمان هواپیمایی کشوری نرخ تکلیفی تعیین نمی کند.”

 

 

هواپیما

 

وی افزود: “با این وجود ساز و کارهایی برای کنترل قیمت بلیطت هواپیما در زمان های پیک پروازی پیشبینی شده و تاکنون نیز این ساز و کارها در ایام پر سفر اجرایی شده اند”.

 

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری در ادامه اظهار داشت: “سازمان با هماهنگی شرکت های هواپیمایی از هرگونه افزایش بی رویه قیمت بلیت هواپیما جلوگیری می کند.”

 

جعفرزاده گفت: “ملاک برای تعیین قیمت بلیت، نرخی است که شرکتهای هواپیمایی در سایت خود اعلام می کنند. فروش بلیت بالاتر از این قیمت توسط فروشندگان و صادرکنندگان بلیط تخلف است و سازمان هواپیمایی کشوری با این تخلفات برخورد می کند.”

 

وی همچنین خاطرنشان کرد: ” این سازمان دو ساز و کار برای نظارت بر افزایش بی رویه قیمت بلیت در نظر گرفته که شامل بازرسی های دستگاه های نظارتی سازمان هواپیمایی کشوری و نظارت های خود شرکت های هواپیمایی می شود”.

 

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی جعفرزاده در پایان ضمن درخواست از مسافران بابت ثبت شکایات خود از هرگونه افزایش غیرعادی قیمت بلیت هواپیما در سایت سازمان هواپیمایی کشوری، گفت: “به این شکایات بدون اغماض رسیدگی می شود.”


برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
" باسپاس از اظهار نظر شما دیدگاه و نظرات ارسالی پس ازتایید در وب سایت آناهیدنیوز قرارخواهد گرفت. پیام های غیرمرتبط و یا مطالبی که در آن شئونات اخلاقی رعایت نشده باشد، منتشرنمی شود."