• تاریخ خبر : چهارشنبه ۰۸ مهر ۱۳۹۴
  • ساعت ۱۳:۰۰

ساماندهی منطقه گردشگری باغ تاشته استان گلستان


مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی وگردشگری استان گلستان گفت: درراستای توسعه ورونق صنعت گردشگری درشهرستان رامیان، منطقه گردشگری باغ تاشته و حمام تاریخی در شهرستان رامیان درحال ساماندهی است.

 

_MG_0540

 

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان، ابراهیم کریمی طی بازدید مشترک با فرماندار شهرستان رامیان از طرح های گردشگری و میراث فرهنگی این شهرستان، بیان کرد: جهت ایجاد زیرساخت های مطلوب گردشگری، پروژه های گردشگری درسطح شهرستان های استان درحال ساماندهی می باشند و برای ارائه خدمات مطلوب به گردشگران درسطح استان تلاش می گردد.

وی با اشاره به اینکه تاکنون در منطقه گردشگری باغ تاشته رامیان یک میلیارد و۷۰۰ میلیون ریال هزینه شده افزود: در فاز اول ساماندهی این پروژه مسیر ارتباطی پایین دست و بالادست و آب نمای مسیر ایجاد شده است و پیش بینی می شود جهت تکمیل این پروژه اقامتی، تفریحی وتوریستی ۱۰۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز باشد.
وی در ادامه ایجاد نمازخانه، سرویس بهداشتی، فروشگاه و آلاچیق و همچنین سکوهای اقامتی و فضای بازی کودکان را از دیگر موارد قابل اجرا دراین پروژه گردشگری عنوان کرد.
کریمی همچنین به حمام رامیان اشاره داشت و تصریح نمود: تا کنون ۴۰۰ میلیون ریال جهت ساماندهی این اثر تاریخی هزینه شده و رفع خطر اضطراری شامل برداشت پوشش سقف وبازسازی مجدد آن، مطالعه و مستند سازی وآسیب شناسی بنا انجام شده و برداشت مخزن الحاقی به حمام ، برداشت کف فرش سرامیکی و برداشت اندود بدنه ها نیز صورت گرفته است.
وی در پایان اذعان داشت: تهیه طرح احیا وکاربری بنا درمراحل بعدی اقدامات ساماندهی حمام تاریخی رامیان قراردارد.


برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
" باسپاس از اظهار نظر شما دیدگاه و نظرات ارسالی پس ازتایید در وب سایت آناهیدنیوز قرارخواهد گرفت. پیام های غیرمرتبط و یا مطالبی که در آن شئونات اخلاقی رعایت نشده باشد، منتشرنمی شود."