• تاریخ خبر : شنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۷
  • ساعت ۱۰:۰۹

سرای وکیل التجار گشایش یافت


سرای وکیل التجار که در سال ۱۳۸۰ ثبت ملی رسیده و پیش از این به عنوان انباراز آن استفاده می شد پس از سرمایه گذاری  و مرمت با تغییر کاربری به رستوران گشایش یافت

آناهید نیوز- سرای وکیل التجار مربوط به دوره قاجار است  و در شمال غرب میدان محمدیه تهران (میدان اعدام) واقع شده است.

 

 

وکیل التجار

 

 

نام سرای وکیل التجار یا میزانی از میرزا محمد میزانی ملقب به وکیل التجار تهرانی گرفته شده است در سالهای دور این سرا مکانی برای فروش خشکبار و مواد غذایی خشک بوده است.

بعد از او پسرش حاج هاشم میزانی اداره سرا را با همین حرفه به عهده گرفت با این تفاوت که این سرا مدتی به کارخانه قندریزی تبدیل شد. بعد از حاج هاشم میزانی این سرا به دست ورثه افتاد. در این زمان دیگر فعالیتی در سرا انجام نشد و به انبار خانوادگی تبدیل شده بود. تا اینکه در سال ۱۳۸۰ این سرا توسط سازمان میراث فرهنگی در فهرست میراث ملی ثبت شد.

در سال ۹۰ مهدی و جواد رمضان، دو نفر از نوادگان وکیل التجار تهرانی تصمیم به مرمت این بنا گرفتند. و پس از اتمام مرمت به رستورانی سنتی تبدیل شد.

این رستوران در منوی خودفقط غذاهای سنتی ایرانی را قرار داده  و سعی شده است در پذیرایی مهمانوازی ایرانی را به همگان نشان دهد.

 

 

وکیل

 

 

 

وگیل النجار2


برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
" باسپاس از اظهار نظر شما دیدگاه و نظرات ارسالی پس ازتایید در وب سایت آناهیدنیوز قرارخواهد گرفت. پیام های غیرمرتبط و یا مطالبی که در آن شئونات اخلاقی رعایت نشده باشد، منتشرنمی شود."