• تاریخ خبر : سه شنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۷
  • ساعت ۰۶:۳۶

سرپرست صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری مازندران مطرح کرد:فروش ۷میلیاردی نمایشگاه های روستایی در مازندران


سرپرست معاونت صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری مازندران میزان فروش ۳۲ نمایشگاه‌ روستایی تا پایان روز دهم فروردین ماه سال جاری را ۶میلیارد و ۹۰۰میلیون تومان عنوان کرد.

آناهید نیوز- سرپرست صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری مازندران در جمع خبرنگاران با بیان اینکه در سال گذشته ۱۴ نمایشگاه صنایع دستی در استان برگزار شد، گفت:از این تعداد ۶نمایشگاه ملی و بقیه استانی بود.

 

 

صنایع دستی

 

حسین ایزدی ابراز کرد:در سال جاری تعداد نمایشگاه های صنایع دستی به ۲۲رسید که ۵نمایشگاه ملی در شهرهای رامسر،نوشهر، چالوس، ساری، عباس آباد و بهشهر برگزارشد و سایر نمایشگاه ها استانی بود.

وی با بیان اینکه در نمایشگاه های ملی هنرمندان اقصی نقاط کشور حضور دارند، اضافه کرد : در کنار این تعداد، ۳۲ نمایشگاه روستایی و ۵ کمپ نوروزی عشایری در سطح استان برگزار شد.

ایزدی با اشاره به اینکه برخی نمایشگاه ها از سوی اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری و برخی هم با همکاری مجری خصوصی برپا شده است، گفت:تعداد ۱۴نفر مجری خصوصی برای برگزاری نمایشگاه در سطح استان انتخاب شدند.

وی میزان فروش نمایشگاه ها درسال گذشته ۸میلیارد تومان عنوان کردو افزود: در سال جاری تنها نمایشگاه های روستایی با ۱هزار و ۲۰۰غرفه تا پایان روز دهم فروردین ماه به اندازه ۶میلیارد و ۹۰۰میلیون تومان درآمد داشتند.

ایزدی با اشاره به اینکه اگر اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری متولی نمایشگاه باشد هزینه غرفه ها رایگان می شود، گفت:با توجه به اینکه مجری خصوصی باید محل برگزاری را از شورا و شهرداری اجاره کند، بالطبع غرفه داران باید هزینه بپردازند؛ اما موظف هستند تعداد ۵ الی ۶ غرفه به صورت رایگان در اختیار اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری بگذارند تا به افراد نیازمند بدهد.

وی در ادامه با بیان اینکه ۷۲رشته صنایع دستی از اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری مازندران مهر اصالت دریافت کردند،افزود:از این تعداد ۱۴مورد مهر اصالت یونسکو گرفتند.

سرپرست معاونت صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری مازندران با اشاره به اینکه هنرمندان دارای کارت شناسایی ، تسهیلات دریافت می کنند، اضافه کرد:در شهرهای زیر ۱۰هزار نفر تسهیلات ۸ درصدی و در روستاهای مرزی تسهیلات ۴ درصدی به هنرمندان فعال در حوزه صنایع دستی داده می شود.

ایزدی از آغاز طرح شناسایی هنرمندان روستایی در استان خبرداد و گفت: متقاضیان می توانند با مراجعه به ادارات میراث فرهنگی، صنایع دستی وگردشگری کارت شناسایی دریافت نمایند


برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.

یک فکر در “سرپرست صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری مازندران مطرح کرد:فروش ۷میلیاردی نمایشگاه های روستایی در مازندران”

  1. ممنون مطلب خیلی خوبی نوشتید

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد.

" باسپاس از اظهار نظر شما دیدگاه و نظرات ارسالی پس ازتایید در وب سایت آناهیدنیوز قرارخواهد گرفت. پیام های غیرمرتبط و یا مطالبی که در آن شئونات اخلاقی رعایت نشده باشد، منتشرنمی شود."