• تاریخ خبر : سه شنبه ۰۸ تیر ۱۳۹۵
  • ساعت ۰۷:۵۲

سفر هوشمند، بهترین های عکاسی برای اندروید


هر لحظه‌ای که می‌گذرد برای همیشه رفته است و این تنها عکس‌ها هستند که باقی می‌مانند. ازآنجاکه گوشی‌های هوشمند روزبه‌روز برای عکاسی محبوب‌تر می‌شوند بسیار اهمیت دارد که بتوانیم در این حوزه از تمام قابلیت‌های آن‌ها به‌خوبی بهره ببریم. به خصوص برای ثبت لحظه های شاد و فراموش نشدنی سفرهایی که با عزیزانمان داریم ، پس بعد از خواندن این مقاله اطمینان حاصل کنید که بهترین گزینه را برای شرایط خود و سفرهایتان انتخاب می کنید.

 

اپلیکیشن عکاسی Open Camera

آناهید نیوز_ اگر به دنبال یک اپلیکیشن عکاسی سبک و سریع هستید Open Camera بهترین انتخاب موجود خواهد بود. این اپلیکیشن کاملا رایگان است و اگر گوشی شما حداقل به اندروید نسخه‌ی ۵ یا همان لالی‌پاپ مجهز باشد تقریبا تمام تنظیماتی را که ممکن است نیاز داشته باشید (نوردهی، حساسیت و فوکوس دستی) در خود دارد.

 

002-1-e1458411625137

 

اپلیکیشن عکاسی Google Camera

اپلیکیشن دوربین خود گوگل رابط کاربری ساده و تمیزی با تنظیمات دستی بسیار کم دارد. برای مثال هیچ تنظیم حساسیت، تراز سفیدی یا فیلتری در کار نیست. این اپلیکیشن به حالت‌های پانوراما و «عکس کروی» (Photo Sphere) مجهز است که از یک مکانیسم جالب نقطه‌به‌نقطه استفاده می‌کنند. حالت دیگری که این اپلیکیشن در اختیار شما قرار می‌دهد Lens Blur نام دارد که افکتی شبیه کاهش عمق میدان (بوکه) در عکس ایجاد می‌کند. در این حالت باید ابتدا عکس را بگیرید و سپس گوشی خود را به آهستگی بالا ببرید؛ ازاینجا به بعد اپلیکیشن وارد عمل می‌شود و با تار کردن پس‌زمینه سوژه‌ی اصلی شما را برجسته‌تر می‌کند.

 

03-2-e1458411723513

 

کیفیت نتایج حاصل از حالت عکس کروی از جالب تا فوق‌العاده خوب متغیر است. هرگاه این حالت به‌درستی کار کند شما به یک عکس ۳۶۰ درجه‌ی کامل می‌رسید که می‌توانید با جابجا کردن صفحه‌ی نمایش بخش‌های مختلف آن را ببینید.

 

اپلیکیشن عکاسی VSCO Cam

اپلیکیشن VSCO Cam برای رسیدن به تجربه‌ای شبیه اینستاگرام، و البته قدرتمندتر از اینستاگرام، دوربین را با عملکردهای ویرایش و انتشار عکس ترکیب می‌کند. هرچند این اپلیکیشن گزینه‌ای برای زیبا کردن عکس تنها با یک کلیک ندارد ولی تنظیمات عالی دمای رنگ، ته‌رنگ، کنتراست و شفاف‌سازی آن را به چیزی فراتر از آن تبدیل کرده است.

 

04-2-e1458412412860

 

اپلیکیشن عکاسی A Better Camera

اپلیکیشن A Better Camera در اصل همان چیزی است که نام آن می‌گوید: یک اپلیکیشن دوربین که از اپلیکیشن‌های استاندارد اندرویدی برتر است. این اپلیکیشن تعدادی قابلیت جذاب شامل عملکردی به نام Bestshot دارد. نحوه‌ی عملکرد Bestshot این‌گونه است که ابتدا به‌صورت پی‌درپی تعدادی عکس می‌گیرد و سپس شفاف‌ترین و چشمگیرترین آن‌ها را به شما ارائه می‌کند. ایده‌ی این عملکرد بسیار ساده است ولی به شکلی باورنکردنی خوب کار می‌کند.

 

05-2-e1458412848849

 

اپلیکیشن عکاسی Manual Camera

بسیاری از اپلیکیشن‌های دوربین به‌گونه‌ای طراحی شده‌اند که عکاسی را برای کاربر نهایی تا جای ممکن ساده کنند. استفاده از این اپلیکیشن‌ها ممکن است نتایج خوبی داشته باشد ولی قطعا مناسب حرفه‌ای‌ها نیست. عکاسان باتجربه‌تر احتمالا با اپلیکیشن Manual Camera راحت‌تر خواهند بود. این اپلیکیشن تنظیماتی را ارائه می‌کند که اغلب اپلیکیشن‌های عکاسی دیگر از آن‌ها بی‌بهره هستند.

 

07-1-e1458412970291

 

با تنظیماتی نظیر سرعت شاتر، فوکوس، تراز سفیدی و جبران نوردهی می‌توانید تمام جزئیات عکس خود را کنترل کنید. همچنین این اپلیکیشن اجازه می‌دهد عکس‌های خود را با فرمت RAW که فرمتی بدون افت (Losless) است ذخیره کنید. عکاسی RAW فرصت‌های کاملا جدیدی را برای پردازش بیشتر تصویر در اختیار عکاس قرار می‌دهد.
بنابراین اگر قصد دارید به‌طور کاملا جدی با گوشی هوشمند خود به عکاسی بپردازید اپلیکیشن Manual Camera راهکاری عالی برای شما است. البته لازم است بدانید که این اپلیکیشن نیازمند بسیاری از قابلیت‌های ارائه‌شده با نسخه‌ی ۵ اندروید یعنی اندروید لالی‌پاپ است. درنتیجه تنها در صورتی می‌توانید از Manual Camera استفاده کنید که گوشی شما به این نسخه یا نسخه‌های بالاتر اندروید مجهز شده باشد.

 

 

اپلیکیشن عکاسی Camera360

اپلیکیشن Camera360 در پلی استور گوگل محبوبیت بسیار بالایی دارد. Camera360 یک اپلیکیشن دوربین جامع ارائه می‌کند که قادر است تقریبا از پس هر کاری برآید. این اپلیکیشن از سیستم فیلتر لنز استفاده می‌کند که می‌توان آن را پیش از گرفتن عکس اعمال کرد؛ یعنی دیگر لازم نیست تصحیح عکس با استفاده از فیلتر را به پس از عکاسی موکول کنید

 

06-2-e1458413141958

 

استفاده از این اپلیکیشن ساده است و اغلب تنظیمات مهم را در یک صفحه نمایش می‌دهد؛ بنابراین قادر خواهید بود چندین گزینه را به‌طور هم‌زمان تنظیم کنید. کمبود این قابلیت نقصی است که در سایر اپلیکیشن‌های دوربین دیده می‌شود؛ در اختیار داشتن همه‌چیز در یک محل بسیار مفیدتر از رفتن به چندین صفحه‌ی مختلف است.

 

 

اپلیکیشن عکاسی Effect Express – Pip Camera

درواقع Effect Express – Pip Camera تنها یک اپلیکیشن ویرایش عکس است و باید در کنار یک اپلیکیشن دوربین دیگر استفاده شود. ولی ازآنجاکه این اپلیکیشن در زمینه‌ی ویرایش عکس فوق‌العاده خوب عمل می‌کند ما ترجیح دادیم آن را در لیست خود بگنجانیم. به‌سختی قادر خواهید بود برای اندروید اپلیکیشنی با گزینه‌های ویرایش عکس بیشتر از این بیابید؛ در این اپلیکیشن همه‌چیز از افکت‌های عجیبی مانند چکیده‌سازی چندوجهی (Low-poly) و آتش تا محدوده‌ی معمول تصحیح و تغییر تصویر در اختیار شما قرار دارد.

 

08-2-e1458413222650

 

همچنین گزینه‌ای برای تصحیح خودکار تصویر و تنظیماتی نظیر رتوش، فوکوس و جدا کردن لکه‌های رنگ (Color Splash) در این اپلیکیشن وجود دارد.


برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
" باسپاس از اظهار نظر شما دیدگاه و نظرات ارسالی پس ازتایید در وب سایت آناهیدنیوز قرارخواهد گرفت. پیام های غیرمرتبط و یا مطالبی که در آن شئونات اخلاقی رعایت نشده باشد، منتشرنمی شود."