• تاریخ خبر : یکشنبه ۰۳ مرداد ۱۳۹۵
  • ساعت ۰۷:۱۶

سیاحت در عمارت شاپوری، گوشه ای از ناشناخته های بهشت شیراز


احتمالا خیلی از کسانی که قصد سفرکردن دارند خیال می کنند که انتخاب مقصد و مسیر حرکت مهمترین بخش برنامه ریزی و مرحله پایانی است ! امروز در این پست میخواهیم به شما بگوییم که اگر از زاویه دیگری به ماجرا نگاه کنید با انتخاب مقصد سفر کار اصلی شما تازه شروع می شود. اگر بخواهید تعطیلات پربار و به یادماندنی در خاطرتان ثبت کنید و برای زمان و هزینه ی صرف شده تاسف نخورید باید بدانید بهترین کارهایی که می شود در مقصد موردنظر انجام داد چیست؟ یا چه جاذبه های جدیدی وجود دارد که حتما باید در برنامه خود بگنجانید ؟ به طور کلی با انتخاب مسیر ، تازه باید به سراغ بخش تحقیق بروید و اطلاعات مفیدی جمع آوری کنید که در طول سفر بدردتان بخورد.
آناهید نیوز_ شهر زیبای شیراز یکی از مقاصد معروف گردشگری ایران برای مسافران داخلی و خارجی است چراکه از لحاظ تاریخی ، فرهنگی، هنری و.. گنجینه های غنی و ارزشمندی را در خود نگهداری می کند.ولی با وجود این همه محبوبیت هنوز هم هستند جاذبه هایی در شیراز که کمتر شناخته شده اند و ارزش هنری و تاریخی آن ها آنطور که باید و شاید درک  نشده است. البته این مسئله می تواند در خیلی از نقاط دیگر کشور هم صادق باشد اما در این پست به معرفی باغ عمارت شاپوری می پردازیم که یکی از زیباترین و باصفاترین باغ های شیراز در نگاه بازدیدکنندگان این مجموعه محسوب می شود.

 

عمارت-شاپوری-213283-همگردی

 

 

عمارت-شاپوری-226372-همگردی

 

عمارت شاپوری ، در یک نگاه منزل مسکونی دوطبقه ای است  متعلق به اوایل دوران پهلوی که در حد فاصل ۱۳۱۰ تا ۱۳۱۵ به سبک معماری قاجار ساخته شده است. این بنا متعلق به عبدالصاحب شاپوری ، یکی از بزرگترین تاجران شیراز بوده و در سال ۱۳۷۹ به ثبت ملی رسیده است. محل احداث بنا محله ای است به نام انوری که بیش از ۱۰۰ سال قدمت دارد. از ویژگی های منحصر به فرد ساختمان میتوان به وجود بالکن هایی اشاره کرد که در معماری سنتی ایرانی سابقه نداشته است.

 

عمارت-شاپوری-213288-همگردی

 

 

5

 

 

عمارت-شاپوری-213282-همگردی

 

درحال حاضر تمامی مجموعه به زیبایی هرچه تمام تر توسط بخش خصوصی مرمت شده و مورد بازدید عموم قرار می گیرد. کاربری اصلی عمارت ظاهرا به کافه و رستوران تغییر پیدا کرده و انواع غذاهای سنتی و بین المللی را میتوان در منوی آن به راحتی یافت . همچنین برگزاری ضیافت ها و عکاسخانه قجری از دیگر امکانات این مجموعه به حساب می آید. دسترسی به عمارت شاپوری از بلوار کریم خان زند، خیابان انوری ، روبه روی خیابان اهلی میسر است.
برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره تلفن عمارت شاپوری تماس بگیرید ۰۷۱۳۲۳۳۲۹۳۴

زهرا نعیمی


برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
" باسپاس از اظهار نظر شما دیدگاه و نظرات ارسالی پس ازتایید در وب سایت آناهیدنیوز قرارخواهد گرفت. پیام های غیرمرتبط و یا مطالبی که در آن شئونات اخلاقی رعایت نشده باشد، منتشرنمی شود."