• تاریخ خبر : دوشنبه ۰۹ آذر ۱۳۹۴
  • ساعت ۱۳:۱۰

شمارش معکوس برای ظهور توریسم فضایی


اخیرا ساکنین اسپانیایی شهرهای مورسیا و آلیکانته شاهد پرواز اشیا ناشناخته در منطقه خود بوده اند که خوشبختانه یا بدبختانه هیچکدام از آنها موجودات فضایی یا بیگانگان خارجی نبوده اند بلکه بقایای زباله های فضایی انسان ها که از از ماهواره ها و فضاپیماها به جا مانده است بوده! به هرحال احتمالا به زودی شاهد پرواز بطری های نوشابه و خرده های ساندویچ هم در بین زباله های فضایی خواهیم بود چراکه توریسم فضایی به سرعت در حال شکل گیری و نزدیک شدن به زندگی انسان هاست. این چیزی است که بسیاری از کمپانی های فعال در این زمینه مطرح می کنند و به آن اعتقاد دارند .

 

page_detail_zoom_4802

 

چندین کمپانی در سطح جهان بر این باورند که در سال های آتی مسیر سفر گردشگران به این سمت کشیده خواهد شد و به نظر می رسد که تا ۵ سال آینده چنین پروازهایی طراحی و اجرا شود.
virgin galactic به سرپرستی ریچارد برنسون یکی از کمپانی هایی است که با پشتکار فراوان در حال تلاش برای برگزاری یک تور فضایی است! این کمپانی اظهار کرده که این اتفاق تا قبل از سال ۲۰۲۰ رخ خواهد داد ولی هنوز هم در قسمت ایمنی فضاپیماها مشکلات چندی وجود دارد.
۲۰۱۴ سالی بود که باید اولین سفر توریستی ویرجین انجام میشد در واقع ۷۰۰ نفر با پرداخت ۲۰۰۰۰۰ دلار برای سفر صدهزار متری در درون فضا جا رزرو کرده بودند اما شکست در پرواز آزمایشی ماه اکتبر باعث تعطیلی سفر اصلی در دسامبر شد. با این حال ریچارد برنسون در ژانویه امسال اعلام کرد که همچنان به اهداف خود پایبند است و فوریه ۲۰۱۶ تاریخ شروع مجدد تست های پرواز خواهد بود.
در کنار کمپانی های دیگری هستند که در صدد تصاحب امتیاز تجاری صنعت توریسم فضایی با سرعت سرسام آوری رقابت میکنند.
space X در تصاحب الون ماسک و blue orgin با مدیریت جف بزوس هردو از دیگر رقیبان ویرجین هستند که انتظار دارند در سال آینده آزمایشات خود را از سر بگیرند.

ترجمه و تحریر : زهرا نعیمی


برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
" باسپاس از اظهار نظر شما دیدگاه و نظرات ارسالی پس ازتایید در وب سایت آناهیدنیوز قرارخواهد گرفت. پیام های غیرمرتبط و یا مطالبی که در آن شئونات اخلاقی رعایت نشده باشد، منتشرنمی شود."