• تاریخ خبر : یکشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۶
  • ساعت ۱۰:۳۲

شمالی‌ترین سکونتگاه جهان کجاست؟


الرت Alert شمالی‌ترین سکونتگاه جهان در ۸۰۰ کیلومتری قطب شمال و در دماغه‌ی جزیره Ellesmere، کشور کانادا قرار گرفته است که بصورت دائمی در آن سکونت می‌شود.

آناهید نیوز- این منطقه، به اندازه‌ای به قطب شمال نزدیک است که نمی‌تواند به ماهواره‌ها متصل شود. ۴ ماه از سال، الرت در تاریکی مطلق به سر می‌برد و ۴ ماه دیگر، خورشید هیچ گاه آسمان را ترک نمی‌کند اما به طور معمول دمای هوا تا ۳۰ درجه سانتیگراد زیر صفر هم می‌رسد.

 

 

الرت2

 

در هر زمانی که به آنجا بروید، می توانید ده‌ها نفر را ببینید که در حال گذراندن زندگی عادی‌شان در این منطقه هستند، البته الرت خانه‌ی واقعی آنها نیست و تنها در آنجا مشغول کار هستند. به این مردم لقب «انسان‌های یخی» را داده‌اند.

ایستگاه آب و هوای الرت هم در سال ۱۹۵۰ در این منطقه گذاشته شد و ارتش هم ۸ سال بعد به آنجا رفت. در زمانی که جنگ‌جهانی دوم اتفاق افتاد، الرت از نظر استراتژیکی بسیار مهم بود، چرا که فاصله‌ی آن به مسکو کمتر از اتاوا بود و همین موضوع باعث شد تا آمریکا، کانادا، استرالیا، انگلستان با آن متحد شوند

 

 

الرت

 


برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
" باسپاس از اظهار نظر شما دیدگاه و نظرات ارسالی پس ازتایید در وب سایت آناهیدنیوز قرارخواهد گرفت. پیام های غیرمرتبط و یا مطالبی که در آن شئونات اخلاقی رعایت نشده باشد، منتشرنمی شود."